Aktualizacja: 23.05.2018 23:06
Slawkow, Polska
pogodnie
17°C, pogodnie
Odczuwalna 17.0
1020 hPa
49%
5.5 km/h
15mm

Youtube

Menu

Niebawem drugi przetarg na najem Austerii

Poleć: Facebook Twitter Google + Wykop
Niebawem ruszy ponowne postępowanie przetargowe na najem sławkowskiej Austerii. Pierwsze nie przyniosło rozstrzygnięcia. Umowa zawarta pomiędzy miastem a prywatnym przedsiębiorcą obowiązywała przez piętnaście lat i wygasła w drugiej połowie stycznia.
UM Sławków (archiwum)
Foto: UM Sławków (archiwum)
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Karczma znajduje się w zasobach Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych w Sławkowie. Aby wyliczyć rynkową stawkę czynszu, MZBK zlecił uprawnionemu rzeczoznawcy opracowanie operatu szacunkowego.

– Przy ustalaniu rynkowej stawki czynszu rzeczoznawca uwzględnił między innymi analizę porównawczą ze stawkami w innych miastach, biorąc pod uwagę stan obiektu, jego lokalizację i rodzaj prowadzonej działalności – wyjaśnia kierownik MZBK Renata Kuzia. Wyliczona przez rzeczoznawcę w sierpniu ubiegłego roku stawka to 21,55 zł netto za metr kwadratowy. Tymczasem dotychczasowy czynsz, ustalony przez poprzedniego burmistrza miasta w 2013 roku wynosił… 8,48 zł za metr kwadratowy części handlowej i 1,78 zł każdy metr kwadratowy zaplecza netto.

– W tej wysokości czynszu była uwzględniona jeszcze dwudziestoprocentowa bonifikata, w związku z koniecznością rozliczenia kosztów, jakie poniósł najemca na remont lokalu. Jeśli doliczyć do tego te dwadzieścia procent, to stawka wynosiłaby wówczas odpowiednio 10,60 zł i 2,22 zł netto. W ostatnim okresie obowiązywania umowy czynsz wynosił niecałe 2,8 tys. zł netto miesięcznie – wylicza Renata Kuzia. Tymczasem stawki za komunalne lokale użytkowe przy Małym Rynku i Rynku wynoszą obecnie średnio 15 zł netto za metr kwadratowy.

Budynek karczmy znajduje się w strefie „A” – pełnej ochrony historycznej. Wpisany jest do rejestru zabytków. Składa się z trzech pomieszczeń restauracyjnych i zaplecza o łącznej powierzchni 381 m2. Co ważne, w warunkach przetargu ściśle określone zostanie jego przeznaczenie. W dalszym ciągu prowadzona będzie tu działalność gastronomiczna.

 

Poleć: Facebook Twitter Google + Wykop
Drukuj Drukuj do pdf

Polecamy

 Mapa

Mapa