Youtube

Menu

III Bieg Republiki Sławkowskiej

Poleć: Facebook Twitter Google + Wykop

Ponad stu sześćdziesięciu zawodników przyjęło wyzwanie zmierzenia się w trzeciej już edycji Biegu Republiki Sławkowskiej, który był głównym punktem sportowej soboty 27 maja.

W tegorocznym biegu na 10 km najszybszy okazał się Ruslan Savchuk z Ukrainy, który poradził sobie z trasą w 33 minuty i 41 sekund. Ukrainiec pobił tym samym ubiegłoroczny rekord trasy, który należał do Andrzeja Lachowskiego i był czasem o trzy sekundy gorszym. Wśród kobiet zwyciężyła Patrycja Włodarczyk, pokonując trasę w 40 minut i 1 sekundę. W kategorii „Sławkowianie” zwyciężył Paweł Frąckiewicz (Sławkowska Grupa Biegowa „Samo się nie przebiegnie”). Drugi był Jakub Ziętek (SGB), a trzeci - Tomasz Jadczyk. Wśród sławkowianek najszybsza okazała się Marta Rus, a za nią Sandra Sadowska i Aleksandra Kazirod.

Biegowi towarzyszył marsz nordic walking, w którym udział wzięło ponad 30 zawodników. Wśród mężczyzn zwyciężył Krzysztof Skiba, pokonując przygotowaną dla amatorów „marszów z kijkami” trasę w czasie 31 minut i jednej sekundy. Wśród pań tryumfowała Anna Zaczyńska z czasem 33 minut i 59 sekund. W kategorii „Sławkowianie” zwyciężyła Dorota Bagińska (Sławkowskie Włóczy-kije „Samo się nie przejdzie”). Za nią uplasowała się Monika Hajduk-Dołba (Sławkowskie Włóczy-kije). Trzeci wśród sławkowian był Rafał Ziętek (Sławkowskie Włóczy-kije).

Wyniki biegu na 10 km - wszyscy uczestnicy - POBIERZ

Wyniki marszu nordic walking - wszyscy uczestnicy - POBIERZ

Zmaganiom biegaczy na dziesięciokilometrowej trasie towarzyszył bieg na 3 km. Zwyciężył w nim Mateusz Jasica, za nim uplasował się Kamil Uszko. Trzecie miejsce zajął Piotr Jurewicz.

Organizatorami III Biegu Republiki Sławkowskiej był Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie i Urząd Miasta Sławkowa. Wsparcie organizatorom w organizacji biegu zapewniła Policja, Straż Miejska, Ochotnicza Straż Pożarna, uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji i harcerze.

Sponsorzy nagród: Maxtop, Marlesz, Gabinet Weterynaryjny Pan Łapa, Almaprojekt, Kajaki Przemsza, Spinet, Bernadeta Wiekiera.