Aktualizacja: 23.06.2017 17:28
Slawkow, Polska
przewaga chmur
17.7°C, przewaga chmur
Odczuwalna 17.7
1012 hPa
91%
17.7 km/h
2mm
18:00
23.06
ico
18 °C
21:00
23.06
ico
19 °C
00:00
24.06
ico
16 °C
03:00
24.06
ico
14 °C
06:00
24.06
ico
15 °C
09:00
24.06
ico
21 °C
12:00
24.06
ico
24 °C
15:00
24.06
ico
25 °C
18:00
24.06
ico
25 °C
21:00
24.06
ico
21 °C
00:00
25.06
ico
17 °C
03:00
25.06
ico
14 °C
Youtube
Menu

Powędrowali z mapą i kompasem

Poleć: Facebook Twitter Google + Wykop
Prawie 240 zawodników wzięło udział w kolejnej edycji wspólnej zabawy w poszukiwanie punktów kontrolnych w leśnych ostępach Sławkowa. IX Sławkowskie Marsze na Orientację SŁAW-INO i III Harcerska Impreza na Orientację HARC-INO, rozegrane 6 maja, potwierdziły, że zainteresowanie „zielonym sportem” w Sławkowie wciąż rośnie.
{[description]} Zobacz galerię
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Miejscem startu i metą imprezy było Szkolne Schronisko Młodzieżowe na Niwie. W tej edycji Sław-Ino zawodnicy mieli do dyspozycji aż cztery trasy. Nowością była trasa rowerowa. W kategorii rodzinnej zwyciężyła drużyna w składzie: Sławomir Oleksy, Joanna Piotrowska i Jakub Oleksy. Na trasie młodzieżowej najlepsi okazali się: Marcel Kraśniewski, Radosław Kowal i Dominik Staszak. W kategorii otwartej zwycięstwo wywalczyła drużyna w składzie Weronika Wilczyńska i Artur Skrzypczyk. Na nowej trasie – rowerowej – najlepszy okazał się Mateusz Cieślicki. W IX edycji Sław-Ino udział wzięło 153 zawodników którzy wystartowali w 44 ekipach.

Pełna lista wyników IX edycji Sław - Ino - KLIKNIJ 

W ramach Harc -Ino 2017 przygotowane zostały cztery trasy dzienne i jedna nocna. W kategorii zuchów zwyciężyła drużyna w składzie: Julia Gawron, Karolina Dołba, Maja Pawlus, Maja Kwoka, Hanna Cebo i Magdalena Szlęzak. Wśród harcerzy najlepszy okazał się trzyosobowy patrol: Adam Toporski, Kacper Adamczyk i Oskar Duda. Z trasą przeznaczoną dla harcerzy starszych najlepiej poradziła sobie dwuosobowa drużyna Joanny Wiekiery i Jeremiego Kowalskiego. Wśród wędrowników, instruktorów i starszyzny zwyciężył Dominik Bielicki. Szczególnie trudna i wymagająca była trasa nocna, przygotowana specjalnie z myślą o najbardziej doświadczonych harcerzach. Tu zwycięstwo przypadło Wiktorowi Mrożkowi i Wojciechowi Woźniakowi. Ogółem w III Harcerskiej Imprezie na Orientację udział wzięły 84 osoby. Wystawiono 34 patrole.

Pełna lista wyników III edycji Harc - Ino - KLIKNIJ 

W tej edycji imprezy na orientację obok nowości w postaci trasy rowerowej, która liczyła ponad 10 km warto wspomnieć, że aż trzy trasy zostały przygotowane ze specjalnymi zadaniami kartograficznymi. Z białymi plamami na mapie, jej przekształceniami, wyznaczaniem punktów na podstawie namiarów azymutowych czy też współrzędnych GPS musieli zmierzyć się mieszkańcy na Trasie Otwartej oraz harcerze starsi, wędrownicy, instruktorzy i starszyzna harcerska.

Organizatorem IX Sławkowskich Marszów na Orientację Sław-Ino 2017 oraz III Harcerskiej Imprezy na Orientację Harc Ino 2017 był Urząd Miasta w Sławkowie. Współorganizatorami i partnerami imprezy byli: Związek Harcerstwa Polskiego, Chorągiew Śląska ZHP, Związek Drużyn „Złota Ósemka” w Sławkowie, Harcerski Klub Turystyczny „Złoty Azymut” w Sławkowie, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Rozwoju Miasta Sławków i Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Sławkowie.

 

Poleć: Facebook Twitter Google + Wykop
Drukuj Drukuj do pdf

Galerie


Zobacz również

UOKiK informuje: Uwaga na suplementy!
UOKiK informuje: Uwaga na suplementy! Reklamy suplementów diety błędnie sugerują, że te produkty leczą i są remedium na liczne dolegliwości. Producenci, aby zachęcić konsumentów, nie powinni wykorzystywać wizerunku farmaceuty czy...
UOKiK – wzory pism
UOKiK – wzory pism Na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dostępne są wzory pism, przydatnych między innymi w procesie zgłaszania reklamacji towarów i usług.
Komunikat dot. nieczystości ciekłych
Komunikat dot. nieczystości ciekłych
Reforma systemu oświaty w Sławkowie
Reforma systemu oświaty w Sławkowie Rada Miejska w Sławkowie podczas sesji 16 lutego podjęła uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.
Kliknij, by zapobiegać pożarom
Kliknij, by zapobiegać pożarom Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej uruchomiły specjalną stronę internetową, poświęconą walce z plagą wypalania traw. Na stronie dostępne są...
Załóż firmę przez telefon
Załóż firmę przez telefon Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 roku z pomocą konsultanta można zarejestrować własną firmę przez telefon. Właściciel firmy może również skorzystać z...
Harmonogram wywozu odpadów
Harmonogram wywozu odpadów Podajemy harmonogram wywozu nieczystości segregowanych od odbiorców indywidualnych z terenu miasta na 2017 rok.

Polecamy

 Mapa

Mapa