umiarkowane opady deszczu

4.77 °C, umiarkowane opady deszczu

Pod znakiem jakubowej muszli

{[description]}

Pod znakiem jakubowej muszli

Czwarta edycja Jarmarku Jakubowego w Sławkowie przed nami! Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza w sobotę 26 sierpnia na teren miejskiego parku, w pobliże ruin zamku biskupów krakowskich. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Krywań.

Jarmark rozpocznie się o godzinie 15.30 korowodem, który (z towarzyszeniem Orkiestry Dętej OSP Sławków) wyruszy spod oznaczonego muszlą św. Jakuba budynku Działu Kultury Dawnej MOK (Rynek 9).

Po krótkim koncercie OSP rozpocznie się blok dla najmłodszych, przygotowany przez „Teatr W Ruchu”. W „Przygody Zefirka i spółki w krainie żywiołów” wplecione zostaną fakty związane z historią jakubowego szlaku. Nie zabraknie muzyczno-ruchowych gier i zabaw, konkurencji zespołowych oraz quizów dla dzieci i dorosłych.

Wieczorem rozpocznie się blok muzyczny. Najpierw na scenie wystąpi zespół The Harpagans, który brzmieniem lat 50-tych i 60-tych z pewnością porwie publiczność. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Krywań – prekursor muzyki inspirowanej folklorem, jeden z najstarszych zakopiańskich zespołów folkowych.

Oprócz programu artystycznego na Jarmarku Jakubowym będzie można skorzystać z oferty dwudziestu wystawców – rękodzielników i artystów z terenu całej Polski. Będą też warsztaty rękodzieła przygotowane przez pracownię plastyczną Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie.

Patronat nad imprezą objął burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-