Termomodernizacja MOK

Krzysztof Kozieł

Termomodernizacja MOK

Foto: Krzysztof Kozieł
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Gotowy jest już projekt termomodernizacji budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie. Ma być ekologicznie, a przede wszystkim – estetyczniej. Odnowione zostaną odrapane ściany i rdzewiejący dach.

Projekt zakłada zmianę sposobu ogrzewania budynku na gazowe i wymianę instalacji centralnego ogrzewania. Nowa stolarka okienna i drzwiowa pozwoli na zminimalizowanie strat ciepła. Zmieniona ma zostać również konstrukcja części dachu wraz z wymianą poszycia na całej jego powierzchni, wymianą obróbek blacharskich, rynien i rur spadowych. W projekcie uwzględniono również docieplenie przegród budowlanych i stropów. Na dachu budynku zainstalowane zostaną ogniwa fotowoltaiczne. Przy okazji termomodernizacji wymienione zostanie też oświetlenie sceny i innych źródeł światła na energooszczędne. Wymieniona ma zostać instalacja wentylacyjna i pokrycie stropu nad widownią.

Na zewnątrz powstanie z kolei plenerowa scena. Stanie ona w miejscu, w którym obecnie znajduje się budynek gospodarczy. Zostanie on wcześniej wyburzony. Dokumentacja projektowa stanie się podstawą do ubiegania się o środki zewnętrzne na termomodernizację. – Wniosek chcemy złożyć w tym roku. Jeśli uda się pozyskać środki, remont będzie mógł ruszyć w 2018 roku. Będzie to również nie lada wyzwanie logistyczne. Zakres prac jest ogromny – przyznaje Michał Kluczewski, menadżer MOK.

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop