Związek Drużyn `Złota Ósemka` w Sławkowie

Związek Drużyn `Złota Ósemka` w Sławkowie

Organizacje państwowe i społeczneOrganizacje państwowe i społeczne
{[img_desc]}
W skład związku wchodzą:

8. Mistrzowska Dąbrowska Gromada Zuchowa „Złote Iskierki”działa od września 2015 r. Obecnie kadrę stanowią: pio. Weronika Zając – drużynowa i Agnieszka Kostecka – przyboczna. Gromada dzieli się na 4 szóstki, w których zuchy są zróżnicowane wiekowo. Dzięki temu uczą się od siebie nawzajem. Zbiórki odbywają się w czwartki od godz. 17.30 – 19.00 w zuchówce przy ul. Młyńskiej 14 A w Sławkowie.

Zuchy podczas zbiórek, biwaków, zimowiska i kolonii letniej zdobywają gwiazdki zuchowe i sprawności. Uczą się m.in. współpracy w grupie przez zabawę.

http://zlotaosemka.zhp.net.pl/category/8dgzblog/

18. Dąbrowska Gromada Zuchowa „Złote Duszki” działa od lutego 2017 r. , od początku jej drużynową jest pwd. Agnieszka Malinka, a przyboczną – Aleksandra Grzyb. Gromada dzieli się na szóstki, w których zuchy są zróżnicowane wiekowo. Dzięki temu uczą się od siebie nawzajem. Zbiórki odbywają się w poniedziałki od godz. 17.17  w zuchówce przy ul. Młyńskiej 14 A w Sławkowie.

Zuchy podczas zbiórek, biwaków, zimowiska i kolonii letniej zdobywają gwiazdki zuchowe i sprawności. Uczą się m.in. współpracy w grupie przez zabawę.

http://zlotaosemka.zhp.net.pl/category/18dgzblog/

3. Dąbrowska Gromada Zuchowa „Złote Wilczki”działa od września 2019r. , od początku jej drużynową jest dh. Urszula Lorek, a przyboczną – Patrycja Wieczorek. Gromada dzieli się na szóstki, w których zuchy są zróżnicowane wiekowo. Dzięki temu uczą się od siebie nawzajem. Gromada przynależy do Związku Drużyn, ale działa na terenie miasta Dąbrowa Górnicza. Zbiórki odbywają się we wtorki od godz. 17.00  w SP nr 7 w Dąbrowie Górniczej.

Zuchy podczas zbiórek, biwaków, zimowiska i kolonii letniej zdobywają gwiazdki zuchowe i sprawności. Uczą się m.in. współpracy w grupie przez zabawę.

https://zlotaosemka.zhp.net.pl/category/3dgzblog/

8. Dąbrowska Drużyna Harcerska "Złota Ósemka" im. Zawiszy Czarnego w Sławkowiedziała od 2013 r. Obecnie pełniącym obowiązki drużynowego jest phm. Wojciech Godecki, a przyboczne to: sam. Roksana Winter, Zofia Dudzik i Maja Mielczarska.

Obecnie drużyna zrzesza dziewczyny z klas 4 – 6 szkoły podstawowej.

Drużyna zgodnie z metodyką ZHP pracuje w podziale na 4 zastępy. Zbiórki odbywają się w soboty od godziny 9:00 do godziny 11:30 w harcówce przy Małym Rynku 9
w Sławkowie.

Działalność drużyny kształtuje osobowości harcerzy według Prawa Harcerskiego. Główne cele 8. DDH "Złota Ósemka" to: szacunek do ojczyzny, pogłębianie szacunku dla innych ludzi, a przede wszystkim do osób starszych, kształtowanie szacunku do symboli, zwiększanie stanu osobowego drużyny, integracja drużyny, doskonalenie ceremoniału harcerskiego, poznawanie historii, tradycji, obrzędów ZHP, nauka ponoszenia konsekwencji za własne czyny, doskonalenie wiedzy i umiejętności harcerzy z zakresu technik harcerskich.

http://zlotaosemka.zhp.net.pl/category/8ddhblog/

3. Próbna Dąbrowska Drużyna Harcerska "Złote Sokoły" działa od marca 2019r. Obecnie drużynowym jest ćw. Jeremi Kowalski, a przyboczni to: Jakub Grzyb, wyw. Kacper Adamczyk i Wojciech Rachwał. Drużyna zrzesza tylko chłopców z klas 4 – 6 szkoły podstawowej.

Drużyna zgodnie z metodyką ZHP pracuje w podziale na 4 zastępy. Zbiórki odbywają się w soboty od godziny 9:00 do godziny 11:30 w harcówce przy Małym Rynku 9 w Sławkowie.

Działalność drużyny kształtuje osobowości harcerzy według Prawa Harcerskiego. Główne cele 3. PDDH "Złote Sokoły" to: szacunek do ojczyzny, pogłębianie szacunku dla innych ludzi, a przede wszystkim do osób starszych, kształtowanie szacunku do symboli, zwiększanie stanu osobowego drużyny, integracja drużyny, doskonalenie ceremoniału harcerskiego, poznawanie historii, tradycji, obrzędów ZHP, nauka ponoszenia konsekwencji za własne czyny, doskonalenie wiedzy i umiejętności harcerzy z zakresu technik harcerskich.

https://zlotaosemka.zhp.net.pl/category/3ddhblog/

80. Dąbrowska Drużyna Starszoharcerska "Złota Ósemka" im. Zawiszy Czarnego w Sławkowiedziała od 2015 r. Kadrę drużyny stanowią: drużynowy HO Wojciech Woźniak oraz przyboczni Maja Staszewska, Aleksandra Szefer i Jakub Szlęzak.

Drużyna pracuje w podziale na 5 zastępów - artystyczny, medyczny, konny oraz dwa pro-obronne. Zbiórki odbywają się w soboty od godziny 11:45 do godziny 14.15 w harcówce przy Małym Rynku 9 w Sławkowie.

W drużynie staramy się rozwijać pasje i zainteresowania harcerzy. Każdy znajdzie coś dla siebie.

http://zlotaosemka.zhp.net.pl/category/80ddsblog/

88. Dąbrowska Drużyna Wędrownicza „Złoci”została utworzona w Sławkowie na początku czerwca 2016 roku. Funkcję drużynowego pełni pwd. Karolina Koza HO, a przybocznym jest ćw. Maciej Lorek. Zbiórki odbywają się dwa razy w miesiącu, w piątki od godziny 17.30 do 19.00. Miejscem spotkań jest harcówka mieszcząca się przy Małym Rynku 9 w Sławkowie.

http://zlotaosemka.zhp.net.pl/category/88ddwblog/

Krąg Starszyzny Harcerskiej „Aurum” działa od maja 2016 r. Krąg powstał z inicjatywy starszyzny harcerskiej, która chciała czynnie wspierać działania sławkowskich zuchów i harcerzy. Podstawowym kierunkiem jego działania to wspieranie różnorodnych przedsięwzięć środowiska „Złotej Ósemki”. Przewodniczącą kręgu jest phm. Edyta Koza HO. Zbiórki odbywają się w trzecią środę miesiąca od 19.30 – 21.00 w harcówce przy Małym Rynku 9 w Sławkowie.

http://zlotaosemka.zhp.net.pl/category/aurumblog/

Harcerki Klub Turystyczny „Złoty Azymut”. Członkami Harcerskiego Klubu Turystycznego „Złoty Azymut” są wszyscy członkowie Związku Drużyn „Złota Ósemka” zainteresowani rozwijaniem swoich kompetencji osobistych związanych z działalnością klubu. Szefem Klubu jest pwd. Rafał Adamczyk. Działalność HKT „Złoty Azymut” w Sławkowie odbywa się poprzez zbiórki klubu lub organizację wydarzeń o charakterze turystycznym dla całego środowiska przynajmniej raz w miesiącu.

 

 

Lokalizacja GPS:
50.2978569,
19.389891000000034

Adres: Mały Rynek 9, 41-260 Sławków

phm. Wojciech Godecki HR

Tel. 504 921 467

E-mail: wojciech.godecki@zhp.net.pl

Strona interentowa: http://zlotaosemka.zhp.net.pl/