Happening i warsztaty w Poroninie

materiały prasowe SPP

Happening i warsztaty w Poroninie

Foto: materiały prasowe SPP
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Przez dziewięć dni młodzież z Polski i Węgier uczestniczyła w projekcie „Winds of youth”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Porozumienie Pokoleń” ze Sławkowa.

W sumie, w polsko-węgierskiej wymianie młodzieży w ramach programu Erasmus+ wzięło udział trzydziestu sześciu uczestników. Celem trwającego do 30 listopada projektu było promowanie aktywności fizycznej, głównie wśród młodych ludzi, przybliżenie im korzyści płynących z aktywnego trybu życia, a także uświadomienie zagrożeń płynących ze stosowania używek, dopalaczy, narkotyków i środków dopingujących.

W ramach projektu młodzież pracowała nad promocją zdrowego stylu życia i metodami przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym. Uczestnicy projektu spotkali się też z młodzieżą, trenerami i dyrekcją zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Mogli też wziąć udział w zajęciach sportowych na terenie szkoły.

Jednym z elementów programu była organizacja happeningu na zakopiańskich Krupówkach, podczas którego Polacy i Węgrzy przekonywali przechodniów, że warto na co dzień dbać o zdrowie. W trakcie kampanii edukacyjnej „Stop narkotykom” młodzież spotkała się z ekspertem z Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień „Rodzina”, prowadzonej przez tatrzańskie stowarzyszenie „Rodzina”. Uczestnicy projektu odwiedzili też niepełnosprawnych sportowców w Duszpasterskim Stowarzyszeniu Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Uczestniczą oni w olimpiadach specjalnych. Rozegrali też krótki mecz z piłkarzami „Cracovii”.

Wszystkie działania w ramach projektu „Winds of youth” zostały przygotowane i były realizowane z wykorzystaniem edukacji nieformalnej i obejmowały aktywności sportowo-ruchowe, dyskusję, debatę, interaktywne gry i warsztaty, prezentacje, spotkania z ciekawymi ludźmi, „burze mózgów”, metody kreatywnego myślenia, happening. Zajęcia obejmowały również szeroko pojętą tematykę społeczeństwa europejskiego i obywatelskiego.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop