pochmurno z przejaśnieniami

6.04 °C, pochmurno z przejaśnieniami

Młodzieżowi liderzy ze Sławkowa

{[description]}

Młodzieżowi liderzy ze Sławkowa

Jeszcze ponad rok temu, gdy zgłosiły się do udziału w projekcie Młodzieżowej Galerii „Za Sceną”, organizowanym w Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie, nie przypuszczały, że kilkanaście miesięcy później same staną przed szansą, aby koordynować stworzone przez siebie projekty dla rówieśników.

Dzięki aktywnemu udziałowi w projekcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - Alicja Adamczyk i Martyna Żmija już w lipcu pojadą do stolicy na tygodniowe szkolenie Młodzieżowych Liderów programu „Równać Szanse”. Specjalna komisja ekspertów w Warszawie do udziału w szkoleniu zakwalifikowała 24 osoby z 81 zgłoszonych z całego kraju. Sławków będzie więc miał aż dwuosobową reprezentację!

Celem szkolenia jest rozwinięcie wśród uczestników kompetencji liderów oraz umiejętności tworzenia i realizacji działań na rzecz młodzieży w środowisku lokalnym. Uczestnicy szkolenia będą mogli wziąć udział w konkursie dla Młodzieżowych Liderów Programu „Równać Szanse”. Jego celem jest wsparcie projektów realizowanych przez organizacje lub instytucje rekomendujące młodzież na szkolenie i koordynowanych przez Młodych Liderów Programu „Równać Szanse”. Projekty będą trwały dwa miesiące. Na ich realizację będzie można uzyskać do 5 tys. zł.

Zarówno Ala i Martyna mają wiele świetnych pomysłów dotyczących realizacji własnych projektów. Lipcowe szkolenie pomoże im w pełni przygotować się do stworzenia własnych wniosków. Każda z uczestniczek posiada wiele pasji, zainteresowań i celów, a swoje miejsce do działania odnalazły w Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie. Dzięki udziałowi w projektach: Młodzieżowa Galeria „Za Sceną” oraz „Młodzieżotypy Obalają Mity” jeszcze bardziej uwierzyły w swoje możliwości - i jak widać, ta wiara przekłada się na spełnianie marzeń…

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-