rozproszone chmury

-6.6 °C, rozproszone chmury

Your vote, your future!

mat. prasowe

Your vote, your future!

Foto: mat. prasowe
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

O demokracji, ustrojach politycznych państw i Unii Europejskiej oraz jej instytucjach, a także o świadomości obywatelskiej rozmawiali uczestnicy projektu zrealizowanego przez Stowarzyszenie „Porozumienie Pokoleń”.

Od 14 do 21 marca stowarzyszenie zrealizowało w Wiśle międzynarodowy projekt „Your vote, your future!”, sfinansowany z funduszy programu Erasmus+. Wzięło w nim udział 36 osób – młodzież, współpracująca na co dzień ze Stowarzyszeniem, młodzi ludzie ze słowackiej organizacji A.D.E.L. - Association for Development, Education and Labour oraz czeskiej organizacji Brno for you, z.s. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Tradycyjne na miejsce działań wybrano Ośrodek Wypoczynkowy "Relaks".
Celem projektu było, przede wszystkim, pogłębienie i zdobycie nowej wiedzy na temat demokracji, ustrojów politycznych, funkcjonowania Unii Europejskiej oraz głównych instytucji europejskich, a także uzmysłowienie sobie, jak ważne jest aktywne obywatelstwo i świadomość obywatelska oraz europejska wśród młodych osób oraz jak znaczącą kwestią jest uczestnictwo w wyborach na różnych szczeblach i referendach.

Uczestnicy "Your vote, your future!" zainteresowali tematyką projektu lokalną społeczność. Współpracując nie po raz pierwszy z Liceum Ogólnokształcącym im. Pawła Stalmacha, zaangażowali w działania jego uczniów. Zorganizowali grę miejską oraz debatę na temat roli młodego człowieka w życiu demokratycznym i aktywnym uczestniczeniu w wyborach oraz quiz z wiedzy o demokracji, wyborach i UE.

Uczestnicy projektu zwiedzili również Zamek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Wiśle. Projekt w całości był realizowany w języku angielskim, przy zastosowanie metod edukacji pozaformalnej.

 

 

 

foto: materiały prasowe SPP

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-