Warsztaty dla seniorów

MOK Sławków

Warsztaty dla seniorów

Foto: MOK Sławków
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

„Ja i Ty – inaczej My. O kulturze wspieranej dialogiem międzypokoleniowym” – warsztaty pod takim tytułem odbyły się 24 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie. Wzięło w nich udział ponad dziesięć osób – mieszkańców Sławkowa i okolic. Było to pierwsze z dwóch spotkań. Poświęcono je przybliżeniu znaczenia i zasad dialogu międzypokoleniowego.

Kolejne spotkanie zaplanowane zostało na 8 maja. W jego trakcie seniorzy opowiedzą o roli, potrzebie i rozumieniu dialogu międzykulturowego w ich własnym życiu. – Od wszystkich zainteresowanych tą tematyką członków Klubu Seniora działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie zostaną zebrane opowieści, które później, za zgodą uczestników warsztatów, zostaną opublikowane na blogu projektu. Znajdą się one również w elektronicznej publikacji, która będzie dostępna w internecie – wyjaśnia prowadząca warsztaty Barbara Wrona, jedna z założycielek Instytutu Edukacji Międzypokoleniowej, działającego w ramach Fundacji Wskazówka. Spotkania prowadzi na terenie całego województwa śląskiego, w klubach seniora, na uniwersytetach trzeciego wieku, w galeriach sztuki i wielu innych miejscach, do których mogą dotrzeć seniorzy. – Zaproszenie od Miejskiego Ośrodka Kultury, w którym działa Klub Seniora, otrzymałam w marcu. Spotkałam się tutaj z bardzo miłym przyjęciem. Już podczas pierwszego spotkania uczestnicy warsztatów snuli opowieści o swoim życiu i wspomnieniach. Z niecierpliwością czekam na kolejną część warsztatów i serdecznie zapraszam do udziału – zachęca Barbara Wrona.

Warsztaty dla seniorów są częścią projektu „Ja i Ty – inaczej My. O kulturze wspieranej dialogiem międzypokoleniowym”. Jest on objęty honorowym patronatem Narodowego Centrum Kultury, a dofinansowany został w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji o projekcie uzyskać można, odwiedzając blog tematyczny: jaityinaczejmy.blogspot.com. Dodatkowe informacje znaleźć można również na stronie internetowej Fundacji Wskazówka pod adresem wskazowka.org.pl, lub bezpośrednio u prowadzącej zajęcia pod numerem telefonu 515 261 827.

foto: MOK Sławków

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop