Uniwersytet Dziecięcy w Sławkowie

{[description]}

Uniwersytet Dziecięcy w Sławkowie

Z końcem września wystartuje kolejna edycja Uniwersytetu Dziecięcego w Sławkowie. Na niezwykłe spotkania ze światem nauki zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat.

Jak działa słuch nietoperza? Czym jest zorza polarna? Kto wymyślił samolot oraz co żyje w morskich głębinach? Na te i inne pytania odpowiemy podczas wykładów Uniwersytetu Dziecięcego w Sławkowie, które odbywają się w Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie. Rekrutacja uczestników trwa, ale wolnych miejsc jest coraz mniej.

Na drugą edycję projektu zapraszają współorganizatorzy inicjatywy: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Urząd Miasta Sławków, Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie oraz patron honorowy Uniwersytetu - Burmistrz Miasta Sławkowa.

Misją Uniwersytetów Dziecięcych jest wspieranie rozwoju dziecka wraz z rozbudzaniem ciekawości do poznawania świata. Szeroki zakres tematów zajęć pogłębia wiedzę i rozwija zainteresowania dziecka.

W ramach projektu w każdym roku akademickim organizowanych jest 10 interaktywnych wykładów oraz liczne warsztaty fakultatywne. Wśród tegorocznych wykładów Uniwersytetu Dziecięcego w Sławkowie znajdą się m.in.: „Marzenia o lataniu małym i dużym”, „Życie w głębinach – osobliwości podwodnego świata”, „Akcja? Reakcja!” oraz „Rytmy życia, czyli o pracy płuc i serca”. W ramach warsztatów fakultatywnych zorganizowane zostaną zajęcia fizyczno-chemiczne, kulturoznawcze, przyrodnicze i sportowe. Zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego w Sławkowie poprowadzą pracownicy naukowi oraz eksperci różnych dziedzin, którzy zaprezentują zagadnienie naukowe w oparciu o intrygujące przykłady, doświadczenia i eksperymenty. Studenci otrzymają także studenckie indeksy, dzięki czemu czują się częścią społeczności akademickiej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Uniwersytety Dziecięce WSB działają obecnie w 17 gminach woj. śląskiego i małopolskiego, zrzeszając blisko 2000 małych studentów. Inicjatywa UD WSB dwukrotnie znalazła się w gronie najlepszych inicjatyw dla dzieci w plebiscycie Słoneczniki, organizowanym przez portal czasdzieci.pl.
Jak zapisać dziecko?

Szczegółowych informacji o Uniwersytecie Dziecięcym w Sławkowie udzielają pracownicy Biura Kształcenia Ustawicznego WSB (tel. 32 295 93 15). Informacje o zajęciach oraz formularze rejestracyjne można także znaleźć na stronie internetowej projektu: www.wsb.edu.pl/ud (zakładka Sławków). Koszt udziału w wykładach to 100 złotych za cały rok nauki.

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop