Uniwersytet Dziecięcy w Sławkowie zaprasza!

{[description]}

Uniwersytet Dziecięcy w Sławkowie zaprasza!

Zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego, organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miasta Sławków, skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat.

Interaktywne wykłady, przygotowane specjalnie z myślą o młodych pasjonatach nauki, odbywają się raz w miesiącu w soboty Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie.

Podczas dziesięciu wykładowych spotkań dzieci mogą w przystępny sposób zapoznać się z ciekawostkami z różnych dziedzin nauki – przyrody, techniki, historii. Wszystkie zagadnienia prezentowane są przez sprawdzonych wykładowców z całej Polski, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych, eksperymentów i eksponatów. Oferta Uniwersytetu Dziecięcego obejmuje także praktyczne warsztaty fakultatywne, spotkania z ciekawymi osobami, wycieczki naukowo-krajoznawcze, zajęcia sportowe.

Dla wszystkich studentów Uniwersytetu Dziecięcego przygotowano indeksy, które otrzymają podczas Uroczystej Inauguracji, zaplanowanej na 22 października. Tego dnia dzieci będą miały okazję wziąć udział w pierwszym pokazie naukowym pt. „Sokole oko”, podczas którego spotkają się z ptakami drapieżnymi.

Liczba miejsc na Uniwersytecie Dziecięcym jest ograniczona, dlatego ze zgłoszeniem dziecka nie należy zwlekać do samego końca. Roczny koszt uczestnictwa w zajęciach UD Sławków to 100 zł (10 wykładów). Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej (www.wsb.edu.pl/ud) lub uzyskać w Biurze Uniwersytetów Dziecięcych WSB pod nr telefonu 32 295 93 15.

Uniwersytet Dziecięcy w Sławkowie to jeden 17 Uniwersytetów Dziecięcych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, jakie organizowane są w miastach i gminach województwa śląskiego i małopolskiego. Realizowane projekty mają na celu rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci w wieku 6-12 lat, rozbudzenie ich aktywności poznawczej oraz przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki. Uniwersytet Dziecięcy w Sławkowie organizowany jest pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Sławkowa.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop