Akcja sadzenia roślin trwa!

{[description]}

Akcja sadzenia roślin trwa!

W kolejnych miejscach w mieście pojawiają się nowe nasadzenia drzew i krzewów.

Poza rynkiem nowa roślinność pojawiła się już w Parku Doliny Białej Przemszy, obok kościoła św. Jakuba, w miejskim parku, przy ulicyLegionów Polskich, Owocowej i Hrubieszowskiej.

- Prawie osiemset roślin, w tym drzewa, krzewy i byliny trafiło do Sławkowa w połowie czerwca. To kolejny etap prowadzonej przez nas akcji. Cieszy, że Sławków z roku na rok staje się coraz bardziej zielony, co zauważają również i doceniają nasi mieszkańcy - mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Nasadzenia w miejskim parku obejmują takie gatunki jak miłorząb japoński, platan klonolistny czy dąb burgundzki. W Parku Doliny Białej Przemszy pojawiły się już okazy klonów polnych, buków, dębów burgundzkich, a także większość występujących w Polsce jarzębów - pospolity, mączny i szwedzki - łącznie ponad siedemdziesiąt ogromnych rozmiarów drzew.

W różnych częściach miasta trwają nasadzenia ponad pół tysiąca krzewów z takich gatunków jak hortensja Anabelle, perukowiec podolski Young Lady, krzewuszka Bristol Snowflake, jaśminowiec wonny Duplex i Biały Karzeł. W rabatach sadzona jest ponad setka nowych bylin z gatunków liliowiec, funkia czy perowskia łobodolistna.

W obrębie Rynku uzupełnione zostały nasadzenia w donicach, przeprowadzono też prace związane z uzupełnieniem żywopłotów w zewnętrznych pierzejach, pojawił się ligustr pospolity i berberys thunberga.

Prace są wykonywane przez pracowników Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami, Zespołu Zieleni i Utrzymania Czystości przy wsparciu Referatu Gospodarki Wodno – Kanalizacyjnej Urzędu Miasta i MZBK.

Nowe nasadzenia

Nowe nasadzenia

W trakcie nowych nasadzeń

W trakcie nowych nasadzeń

 Rozładunek sadzonek

Nowe sadzonki

Akcja sadzenia przed ratuszem

Sadzenie drzew w Parku Doliny Białej Przemszy

Nowe rośliny w doniczkach przed posadzeniem w ziemi

Akcja sadzenia w Parku Doliny Białej Przemszy
foto: M. Pięta/UM Sławków

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop