Aktywni seniorzy

ZS w Sławkowie

Aktywni seniorzy

Foto: ZS w Sławkowie
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Mija drugi miesiąc nowego roku akademickiego Uniwersytetu Pięknego Wieku, działającego przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. Czas seniorom wypełniają zajęcia artystyczne, kulturalne oraz praktyczne warsztaty tematyczne. Nie brakuje też dostosowanych do potrzeb seniorów zajęć ruchowych.

Część wykładów realizowana jest przy współpracy z Akademią WSB z Dąbrowy Górniczej w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W listopadzie seniorzy wzięli udział w podróży po historii fotografii od Talbota i Daguerr`a do współczesności. Spotkali się z dietetykiem, trenowali też ciało i umysł. Jedno ze spotkań z ekspertem poświęcone zostało mediacjom. Nie zabrakło zajęć plastycznych, w ramach których studenci UPW przygotowywali świąteczne ozdoby do dekoracji drzwi i ścian. Odbyły się również warsztaty z brydża, języka angielskiego i zajęcia informatyczne.

W tym miesiącu seniorzy będą jeszcze mieli okazję do wzięcia udziału w zajęciach śpiewu. A już w grudniu czekać będą na nich kolejne atrakcje. Aktualizowany na bieżąco harmonogram zajęć można znaleźć w specjalnej zakładce na stronie internetowej Zespołu Szkół w Sławkowie (kafelek „Życie Szkoły” –> „Uniwersytet Pięknego Wieku”).

- Uniwersytet Pięknego Wieku jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych seniorów. Dołączyć do grona studentów można w każdej chwili. Jest to doskonała okazja do wyjścia z domu i spędzenia kilku chwil w miłym towarzystwie. Staramy się, by oferta była jak najbogatsza i zróżnicowana, aby każdy zainteresowany znalazł coś dla siebie – mówi Beata Tomsia, wicedyrektor ZS im. Jana Pawła II w Sławkowie i koordynator Uniwersytetu Pięknego Wieku.

 


foto: Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop