Apel do mieszkańców!

{[description]}

Apel do mieszkańców!

W związku z licznymi sygnałami od mieszkańców o pojawianiu się w różnych częściach centrum Sławkowa psa w typie charta o brązowym umaszczeniu, publikujemy komunikat w tej sprawie.

Służby miejskie zwracają się z prośbą o niedokarmianie tego psa, o niepodejmowanie na własną rękę prób jego złapania, ale i także nieprzepędzanie go i – co niestety miało miejsce - o nierzucanie w niego kamieniami, czy szczucie go przy pomocy innych zwierząt.

Cieszy fakt, iż tak wiele osób jest wrażliwych na punkcie bezdomności zwierząt. Wrażliwość ta niestety w niektórych przypadkach utrudnia pochwycenie psa, a tym samym zapewnienie mu właściwej opieki. Pies, który się zagubił lub został porzucony przez właściciela często jest nieufny wobec obcych, może być w stresie, staje się płochliwy.

Zostały zlokalizowane dwa miejsca w Sławkowie, gdzie pies przebywa i będzie dokarmiany, tam też planuje się jego odłowienie. Niezbędne w tym przypadku jest zbudowanie zaufania u psa.

Przedłużające się próby chwytania zwierzęcia na własną rękę, mimo najlepszych nawet intencji, zwiększają u niego lęk przed ludźmi.

Służby miejskie posiadają odpowiednie narzędzia do jego odłowienia, począwszy od automatycznego chwytaka, przez klatkę do odłowu, po specjalistę z bronią Palmera, która - jeśli będzie taka potrzeba – pozwoli psa w bezpieczny sposób uspokoić i odłowić.

Pomóc można przekazując do urzędu miasta lub straży miejskiej informacji o miejscu dłuższego przebywania zwierzęcia i podanie szczegółowych informacji na ten temat.

Zaniepokojonych mieszkańców pragniemy także uspokoić – pies nie jest zagłodzony. Jego budowa ciała wynika z uwarunkowań rasy.

Po odłowieniu psa zostanie poddany on szczegółowym badaniom przez weterynarza.

Zdjęcie psa

Zdjęcie psa

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop
Tagi:
chartpies