Atrakcje dla dzieci na Michałowie

{[description]}

Atrakcje dla dzieci na Michałowie

Aktywnie, twórczo i wesoło spędzają czas dzieci uczestniczące w zajęciach organizowanych przez świetlicę i Dziecięco-Młodzieżowy Klub „Podwórkowy Michałek” w Centrum Usług Społecznych Michałów 6.

Zajęcia dla dzieci ruszyły tu w kwietniu i cieszą się dużym zainteresowaniem.

Dzieci mogą bezpłatnie korzystać ze wsparcia rozwijającego ich zdolności, zajęć edukacyjnych i sportowo-rekreacyjnych, wycieczek, a także pomocy specjalistów – psychologa i logopedy.

- Realizując nasze działania chcemy osiągnąć kilka celów. Chodzi nam nie tylko o zapewnienie dzieciom atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu czy pomoc w odrabianiu lekcji. Dążymy do tego, by każdy z uczestników zajęć miał szansę na poznanie swoich mocnych stron, których dzieci często nie są świadome. Staramy się angażować do tego również rodziny naszych podopiecznych. To jeden z ważnych elementów całego procesu – wyjaśnia Izabela Brzezińska-Nędza, kierownik placówki.

Istotną częścią działań jest integracja poprzez zabawę. W ciągu zaledwie kilku miesięcy działalności okazji do tego było wiele. Wyjazd do parku trampolin z okazji Dnia Dziecka, rodzinny piknik we wrześniu czy warsztaty tworzenia pralin, które odbyły się w połowie grudnia – to ledwie kilka z przykładów tego typu inicjatyw.

W środę 8 grudnia na dzieci czekała spora niespodzianka. Świetlicę odwiedzili przedstawiciele Amazona. Pracownicy oddziału KTW 3 z Gliwic wręczyli uczestnikom zajęć mikołajkowe prezenty. Kilka dni wcześniej mikołajkowy wyjazd do centrum rozrywki dla dzieci zorganizował także Urząd Miasta w ramach realizacji miejskiego programu profilaktyki alkoholowej.

Otwarcie świetlicy i klubu stało się możliwe dzięki pozyskaniu przez miasto środków unijnych w wysokości prawie 345 tys. zł. Całkowity koszt projektu przekracza 400 tys. zł.

- Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby nawet, że do zniszczonego budynku po zakładowym przedszkolu może powrócić życie. Dzięki wartemu 5,5 mln zł projektowi, dofinansowanemu przez Unię Europejską, budżet państwa i Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię zarówno ten budynek, jak i segment B Zespołu Szkół im. Jana Pawła II przeszły całkowitą metamorfozę. Dziś mogą one służyć zupełnie nowym funkcjom dla naszych mieszkańców, a szczególnie dzieci i młodzieży – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Uczestnicy warsztatów

Uczestnicy warsztatów

Wyroby cukiernicze

Prowadząca warsztaty

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop