„Ballady i romanse” na podwórku Małego Rynku

{[description]}

„Ballady i romanse” na podwórku Małego Rynku

Klimatyczny wieczór w Sławkowie – w sobotę 3 września na Kulturalnym Podwórku przy Małym Rynku 9 można było usłyszeć utwory Adama Mickiewicza i posłuchać poezji śpiewanej.

Utwory mieszkańcom czytali: burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk z małżonką Anetą, przewodniczący rady miejskiej Łukasz Hofler oraz Jagoda Kucharz i Antoni Michniewski.

Całości dopełniała poezja śpiewana w wykonaniu Anety Ślusarczyk i Artura Paci.

Akcja „Narodowego Czytania” zapoczątkowana została w 2012 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego i ma na celu propagowanie narodowej literatury. Rok później w akcji udział wzięli już mieszkańcy ponad siedmiuset miejscowości, a liczba miast i miasteczek z każdym rokiem rosła. Dotychczas czytano między innymi dzieła Adama Mickiewicza, Aleksandra Fredry, Henryka Sienkiewicza i Juliusza Słowackiego.

Tegoroczna odsłona akcji "Narodowego Czytania" przypomina wydane w 1882 roku „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Jak na polski romantyzm przystało, nieustannie przenikają się tu dwa światy – doczesny i nadziemski, codzienność przeplata się ze światem zmysłowym.

Czytający na scenie

Czytający na scenie

Czytająca na scenie

Czytający na scenie

Czytający na scenie

Koncert na scenie

Koncert na scenie

Publiczność

Czytający na scenie

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop