Będą bonifikaty

{[description]}

Będą bonifikaty

W kwietniu radni zajmą się tematem bonifikat, związanych z przekształceniem prawa użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności. Dotyczy to działek stanowiących dotychczas własność miasta.

Projekt uchwały podczas marcowej sesji w tej sprawie złożył klub radnych „Z pasją dla Sławkowa”. Zgodnie z projektem o zniżkę starać będą mogły się osoby fizyczne, które są właścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych, a także spółdzielnie mieszkaniowe.

- W projekcie założyliśmy bonifikatę w wysokości 60% opłaty w przypadku, gdy zostanie ona wniesiona jednorazowo w roku, w którym przekształcenie nastąpiło. Jeśli ktoś zdecyduje się na wniesienie jednorazowej opłaty w kolejnych latach, bonifikaty będą już niższe, odpowiednio: 50, 40, 30, 20 i 10% w szóstym roku po przekształceniu. W ustalaniu wysokości zniżek korzystaliśmy z progów procentowych obowiązujących w Katowicach – informuje Barbara Herej, przewodnicząca klubu radnych „Z pasją dla Sławkowa”.

Mieszkańcy i spółdzielnie, którzy chcą wnieść jednorazową opłatę za przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności, proszeni są o niedokonywanie wpłat do czasu przyjęcia przez radę na kwietniowej sesji uchwały i wejścia jej w życie.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop