Będzie bezpieczniej?

{[description]}

Będzie bezpieczniej?

Być może już wkrótce poprawi się bezpieczeństwo na skrzyżowaniu powiatowej ulicy Obrońców Westerplatte z gminną ulicą Hallera. Na zlecenie sławkowskiego urzędu miasta opracowany został projekt zmian w organizacji ruchu. Burmistrz Sławkowa wystąpił też do starosty z wnioskiem o sfinansowanie przez powiat tej części prac, która dotyczyć będzie drogi należącej do powiatu.

Opracowane rozwiązanie zakłada montaż dwóch progów zwalniających na ul. Obrońców Westerplatte, po obu stronach skrzyżowania. Z kolei na ulicy Świętojańskiej w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania jezdnia zostanie zwężona na krótkim odcinku do jednego pasa.

- Szacujemy, że koszt zmiany organizacji ruchu wyniesie 18 tys. zł, przy czym większa część prac wykonana będzie na drodze powiatowej. W związku z tym poprosiłem starostę o partycypację w kosztach prac na poziomie 12 tys. zł. Środki te nie są bowiem ujęte w dotacji, jaką miasto otrzymuje na bieżące utrzymanie powiatowych dróg, biegnących przez Sławków. Zmiana organizacji ruchu to jedno z zadań priorytetowych ze względu na bezpieczeństwo – wyjaśnia burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Skrzyżowanie, o którym mowa jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc na mapie drogowej Sławkowa. Do ostatniego wypadku doszło tam zaledwie kilka dni temu. Zderzyły się dwa samochody dostawcze. Poszkodowane zostały cztery osoby.

W piśmie do zarządu powiatu burmistrz Sławkowa przypomniał również o konieczności zwiększenia powiatowej dotacji na remonty dróg powiatowych po zimie oraz do tej pory niezrealizowaną przez starostwo obietnicę przebudowy drugiej części powiatowej ulicy Kolejowej. Miasto wciąż gotowe jest wesprzeć starostwo kwotą równą połowie wartości tej inwestycji. Podobną deklarację wsparcia burmistrz podtrzymał w odniesieniu do wykonania dokumentacji projektowej na przebudowę ciągu dróg powiatowych Wrocławska – Piłsudskiego i Olkuska.

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop