Będzie wspólny projekt?

Krzysztof Kozieł (arch)

Będzie wspólny projekt?

Foto: Krzysztof Kozieł (arch)
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Wygląda na to, że po kilku latach starań władz Sławkowa jest wreszcie szansa na projekt przebudowy ciągu powiatowych ulic Wrocławskiej, Piłsudskiego i Olkuskiej. W odpowiedzi na ostatnie pismo burmistrza Sławkowa Powiatowy Zarząd Dróg poinformował o zleceniu opracowania założeń projektowych do wykonania dokumentacji inwestycji.

Przypomnijmy. Sprawa zaczęła się w poprzedniej kadencji, kiedy sławkowski magistrat wystąpił do ówczesnego starosty z propozycją opracowania projektu przebudowy ciągów ulic w mieście. Ulice Wrocławska, Piłsudskiego i Olkuska to drogi powiatowe. Miasto zaoferowało powiatowi pomoc finansową na stworzenie stosownej dokumentacji, która jest pierwszym krokiem na drodze do realizacji tej inwestycji. – Akcentowaliśmy konieczność przeprowadzenia prac, których celem będzie poprawa bezpieczeństwa, zarówno kierowców, jak i pieszych. Na znacznym odcinku ulica nie ma nawet chodnika, piesi muszą poruszać się poboczem – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.  - Niestety, starostwo wówczas tego tematu nie podjęło. Propozycje wspólnego opracowania dokumentacji powtarzane były do końca poprzedniej kadencji kilkakrotnie, niestety z podobnym skutkiem. Dopiero ostatnie rozmowy, a w ślad za nimi pismo w tej sprawie przyniosły efekt.

Co więcej, Powiatowy Zarząd Dróg zlecił również opracowanie kosztorysów inwestorskich budowy chodnika przy ulicy Groniec oraz ulicach Kolejowej i Kołdaczka. One także są drogami powiatowymi.

Urząd miasta w Sławkowie zadeklarował, że wesprze powiat kwotą 75 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy Wrocławskiej, Piłsudskiego i Olkuskiej. Posłuży ona do ubiegania się o dofinansowanie prac z rządowego programu przebudowy dróg. Podobną kwotę przeznaczyć chce na dokumentację dotyczącą chodnika na Grońcu, a w przypadku chodnika na Kolejowej i Kołdaczka - 20 tys. zł. 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop