Bezpłatna mammografia

pixabay.com

Bezpłatna mammografia

Foto: pixabay.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

W czwartek 21 lipca w mobilnej pracowni przy budynku OSP w Sławkowie będzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne.

Organizatorem badań jest firma LUX MED Diagnostyka. Badania przeznaczone są dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat (urodzonych w latach 1953 – 1972). Badania finansowane są przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Systematyczna mammografia umożliwia wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w Sławkowie 21 lipca w godzinach od 13.30 do 16.30 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. 23 Stycznia 25.

W badaniach mogą uczestniczyć kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

Organizator badań prosi o wcześniejszą rejestrację pod nr. tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.

Na badanie powinno się zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego firma LUX MED prosi o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop