Bezpłatne poradnictwo obywatelskie

{[description]}

Bezpłatne poradnictwo obywatelskie

Starostwo Powiatowe w Będzinie informuje, że na terenie Sławkowa działa punkt bezpłatnych porad obywatelskich, z których skorzystać może każdy, kogo nie stać na poniesienie kosztów płatne pomocy prawnej.

Poradnictwo obywatelskie obejmuje działania dostosowane do indywidualnej sytuacji osoby uprawnionej, zmierzające do podniesienia świadomości tej osoby o przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach oraz wsparcia w samodzielnym rozwiązywaniu problemu, w tym, w razie potrzeby, sporządzenie wspólnie z osobą uprawnioną planu działania i pomoc w jego realizacji. Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje w szczególności porady dla osób zadłużonych i porady z zakresu spraw mieszkaniowych oraz zabezpieczenia społecznego.

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje również nieodpłatną mediację, czyli pozasądową procedurę rozwiązywania sporów przy udziale specjalnie do tego przygotowanego mediatora.

Punkt porad działa w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sławkowie, ul. gen. Władysława Sikorskiego 4 w następujące dni:

  • poniedziałek, godz. 13.00 – 17.00,
  • środa, godz. 13.00 – 17.00,
  • piątek, godz. 13.00 – 17.00.

Porad udzielają przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „Dogma”.

Aby skorzystać z porady, wystarczy przed jej uzyskaniem złożyć oświadczenie o braku możliwości poniesienia kosztów płatnej porady prawnej.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop