Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom

{[description]}

Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom

SPZOZ w Sławkowie zachęca do skorzystania z możliwości bezpłatnego zaszczepienia dziecka do ukończenia 5. roku życia przeciwko Streptococcus pneumoniae.

Akcja szczepień finansowana jest ze środków Ministerstwa Zdrowia. Co należy zrobić? – Przede wszystkim trzeba zgłosić zainteresowanie zaszczepieniem dziecka w naszej przychodni. Pamiętać należy, że dziecko musi zostać zakwalifikowane do szczepienia najpóźniej do 20 kwietnia – informuje dyrektor SPZOZ w Sławkowie Aleksandra Mura. – Szczepienie jest całkowicie bezpłatne i polega na dwukrotnym podaniu szczepionki, w odstępie dwóch miesięcy. To dziesięciowalenta szczepionka przeciwko dwoince zapalenia płuc, u maluchów powodującej nierzadko inwazyjne infekcje, jak zapalenie płuc czy ucha środkowego – dodaje.

Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Zdrowia, szczepienie wykonywane jest przy użyciu szczepionki Synflorix. Zaszczepione mogą być te dzieci, które nie ukończyły piątego roku życia, nie podlegają obowiązkowi szczepień i nie były wcześniej zaszczepione przeciwko pneumokokom.

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop