Biblioteka zaprasza do udziału w projekcie

{[description]}

Biblioteka zaprasza do udziału w projekcie

Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie serdecznie zaprasza młodzież do udziału w projekcie "WyGRAni".

Projekt będzie realizowany od lutego do sierpnia bieżącego roku. W czasie trwania projektu młodzież nabędzie i rozwinie swoje kompetencje społeczne, organizacyjne i komunikacyjne poprzez pracę w grupie oraz czynny udział w warsztatach.

W tym czasie młodzi ludzi pojadą do escape roomu, sprawdzą swoje umiejętności grania w specjalnej planszówkowej kawiarni oraz zwiedzą „Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery” we Wrocławiu. Wezmą udział w warsztatach przygotowujących animatorów zabaw do przeprowadzania turniejów gier, na których poznają tajniki tworzenia scenariuszy gier planszowych oraz w warsztatach odkrywających mechanizmy rywalizacji i współpracy. Zagrają w planszówki z seniorami i porozmawiają o możliwościach spędzania wolnego czasu dawniej i dziś. Spotkają się z osobami z niepełnosprawnościami, którym przekażą zasady nauki w gry planszowe i wspólnie w nie zagrają. Uczestnicy poprowadzą też jedno z wakacyjnych spotkań dla dzieci organizowanych przez bibliotekę, którego motywem przewodnim będą oczywiście gry planszowe. Ponadto młodzi ludzie wybiorą i zakupią planszówki tworzące przyszły Klub Gier Planszowych.

Uczestnicy projektu zorganizują Wielki Finał-Turniej Gier Planszowych z nagrodami i poczęstunkiem dla mieszkańców Sławkowa, w którym każdy będzie mógł wziąć udział i sprawdzić swoje umiejętności. Turniejowi będzie towarzyszyła wystawa fotografii wykonanych przez uczestników dokumentująca przebieg projektu i zbiórka gier.

Szczegóły na plakacie.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop