Austeria: wkrótce ruszy przetarg

UM Sławków (archiwum)

Austeria: wkrótce ruszy przetarg

Foto: UM Sławków (archiwum)
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

W drugiej połowie stycznia upływa okres, na jaki została zawarta umowa najmu sławkowskiej Austerii. Umowa, zawarta pomiędzy miastem a prywatnym przedsiębiorcą, obowiązywała przez piętnaście lat. Niebawem ruszy więc postępowanie przetargowe.

Austeria znajduje się w zasobach Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych w Sławkowie. Co najważniejsze, w karczmie nadal świadczone mają być usługi gastronomiczne. Tym razem umowa z wyłonionym w drodze postępowania najemncą ma być zawarta na okres pięciu lat i nie dawać możliwości podnajmowania lokalu.

Mimo, iż umowa wygasa dopiero 22 stycznia, w mediach społecznościowych już pojawiła się informacja, że od 30 września aż do odwołania Austeria będzie nieczynna. Są to działania najemcy, z którymi miasto, jako właściciel budynku, nie ma żadnego związku. W przypadku upływu okresu, na jaki została zawarta umowa, nie ma bowiem potrzeby jej wypowiadania. W takiej sytuacji organizowane jest postępowanie przetargowe na nowy okres. Zgodnie z zapisami zawartej piętnaście lat temu i obowiązującej jeszcze umowy, właściciel budynku, czyli miasto, nie ma możliwości ingerowania w to, komu lokal jest przez najemcę podnajmowany i jakie są wzajemnie między nimi relacje.

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop