Coraz bliżej do budowy ekranów

pixabay.com

Coraz bliżej do budowy ekranów

Foto: pixabay.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada ogłoszenie w październiku przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej związanej z budową ekranów akustycznych wzdłuż DK94 w Sławkowie.

O wykonanie zabezpieczeń przeciwhałasowych na tym odcinku od lat walczą mieszkańcy i władze Sławkowa.

– Nasze działania doprowadziły w 2019 roku do wpisania tej inwestycji do wojewódzkiego programu ochrony przed hałasem. Według informacji otrzymanej ostatnio z katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jesienią tego roku mają się rozpocząć prace nad projektem budowlanym, które potrwają czternaście miesięcy. Po ich zakończeniu GDDKiA będzie mogła przystąpić do inwestycji. Mieszkańcy muszą więc uzbroić się jeszcze w cierpliwość, ale najważniejsze, że zarządca drogi deklaruje rozpoczęcie tej długo oczekiwanej inwestycji – wyjaśnia burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

W pierwszej połowie 2019 roku w sprawie budowy ekranów akustycznych wzdłuż drogi krajowej nr 94 w Sławkowie do władz województwa wystąpił burmistrz miasta. Wysiłki burmistrza i mieszkańców wsparli w specjalnym apelu miejscy radni. Konieczność budowy ekranów akustycznych zgłaszana była też przez władze miasta i sławkowian podczas konsultacji wojewódzkiego programu ochrony przed hałasem. Na podstawie tego programu władze województwa zobowiązały Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do realizacji ekranów akustycznych w Sławkowie.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop