Czesław Ryszka

{[description]}

Czesław Ryszka

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Urodzony 3 lipca 1946 roku w miejscowości Goławiec, Data przyznania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Sławkowa - 29.06.2001 r.

Żonaty. Wykształcenie wyższe, ukończył Wydział Humanistyczny i Teologiczny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wybrany na posła 21 września 1997 roku z listy Akcji Wyborczej Solidarność w okręgu wyborczym nr 15, obejmującym Sosnowiec. Pracował w sejmowych komisjach ds. rodziny, kultury, środków przekazu. Jest autorem książki „Prosto z sejmu”, opisującej sens prowadzonych reform państwa i walkę o chrześcijańskie wartości w życiu społecznym i gospodarczym. Z zawodu jest dziennikarzem i pisarzem, autorem ponad trzydziestu książek.

Od lat związany z Tygodnikiem Katolickim „Niedziela”. W swojej twórczości łączy zainteresowania teologią i literaturą. Popularnością czytelników cieszy się trylogia: "Obrazy końca czasów", "Papież końca czasów", oraz "Fatima, objawienie końca czasów". Jest to próba opisu największych wyzwań naszego wieku w świetle znaków czasu i katolickiej teologii. Ważną dziedziną jego pisarstwa jest hagiografia, a pośród niej książki: "Pisane w Asyżu", "Winnica Padre Pio", "Stygmatycy", "Apostoł Polski", „Szermierz Niepokalanej", "Odzyskana wielkość", "Solidarny w miłości". Wydał kilka książek poświęconych Janowi Pawłowi II. Jedna z nich "Kto się lęka Papieża" była bestsellerem czytelniczym, druga – "Papież końca czasów" otrzymała tytuł książki roku 1996 podczas II Targów Wydawców Katolickich w Warszawie.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop