„Czyste powietrze” – spotkanie dla mieszkańców

pixabay.com

„Czyste powietrze” – spotkanie dla mieszkańców

Foto: pixabay.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne w ramach programu „Czyste powietrze”, które odbędzie się 27 czerwca o godzinie 17:00 w sali posiedzeń urzędu miasta, ul. Łosińska 1.

W trakcie wydarzenia będzie można zapoznać się z założeniami programu, rodzajami przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie, jak również sposobu składania wniosków o dofinansowanie oraz zasad realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne oraz poprawa efektywności energetycznej budynków.

Dofinansowanie w ramach Programu "Czyste Powietrze" można uzyskać na:

  • wymianę źródła ciepła,
  • instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
  • wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła,
  • mikro-instalację fotowoltaiczną,
  • ocieplenie przegród budowlanych,
  • stolarkę drzwiową i okienną,
  • dokumentację (audyt energetyczny, dokumentacja projektowa).

Podczas spotkania zostanie omówiony zakres programu i możliwości, jakie się z nim wiążą, a także jak poprawnie wypełnić wnioski o dofinansowanie i wnioski o płatność, jaką wysokość dofinansowania można uzyskać, jakie warunki powinien spełniać budynek oraz kto może aplikować w ramach programu.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

 Ponadto przewidziano również czas na pytania od mieszkańców i osób zainteresowanych.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na adres mailowy: akozlowska@mzbk.slawkow.pl lub pod numerem telefonu 32  260 99 69 od poniedziałku do piątku w godzinach 700-1500.

Więcej informacji odnośnie programu znajdą Państwo w Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym, którego siedziba znajduje się w Miejskim Zarządzie Budynków Komunalnych przy ulicy Łosińskiej 1 w Sławkowie.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop