Dary trafiły na Ukrainę

{[description]}

Dary trafiły na Ukrainę

W sobotę 5 marca do miasta Turka na Ukrainie trafiła pomoc humanitarna, jaka przez kilka dni gromadzona była w Urzędzie Miasta w Sławkowie.

W ciągu kilku dni od mieszkańców, przedsiębiorstw, jednostek organizacyjnych miasta i organizacji społecznych zebrano kilkaset kilogramów artykułów spożywczych, środków czystości i higienicznych, materiałów opatrunkowych, leków, śpiworów i koców oraz sprzętu elektronicznego.

Pomoc otrzymają rodziny, które przyjechały do Turki z terenów objętych wojną. Część pomocy wkrótce trafi również do mieszkańców i żołnierzy walczących w rejonie Kijowa.

W imieniu darczyńców pomoc przedstawicielom władz miasta Turka przekazał burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. Konwój został zorganizowany przy wsparciu Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie, firmy transportowej Piętka Trans oraz Urzędu Miasta w Sławkowie. W przygotowaniu konwoju pomagali również harcerze i instruktorzy sławkowskiej "Złotej Ósemki".

- Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przekazali pomoc rzeczową w ramach sławkowskiej zbiórki pomocy dla Ukrainy. Swoim zaangażowaniem i szczodrością udowadniacie, że w małym mieście, jakim jest Sławków drzemie potężny duch. Wszystkie ręce na pokład! Naszą zbiórkę prowadzimy dalej, bo potrzeby u naszych sąsiadów są ogromne. Z pewnością będziemy organizowali kolejne transporty pomocy – zapowiada burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Wśród przekazanych rzeczy znalazł się wyjątkowy prezent – przesłanie od dzieci z Miejskiego Przedszkola w Sławkowie, które pod opieką nauczycielek namalowały dla swoich rówieśników „Świat bez wojny”. Rysunki zostały przekazane władzom Turki i trafią do tamtejszych przedszkolaków.

Posłuchajcie przesłania mera Turki Jarosława Paraszczycza, przewodniczącego Rady Miasta Turka Aleksandra Hvozdinswkyego i burmistrza Sławkowa Rafała Adamczyka:

Dary

Dary

Dary

Dary

Dary

Pakowanie darów 

Pakowanie darów

Pakowanie darów

Przekazanie darów

Przekazanie darów 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop