Druga strefa aktywności otwarta!

Krzysztof Kozieł

Druga strefa aktywności otwarta!

Foto: Krzysztof Kozieł
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

W Sławkowie powstała właśnie druga, ogólnodostępna strefa aktywności. Plac zabaw dla dzieci i siłownia pod chmurką przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II to efekt współpracy miasta i firmy ArcelorMittal Poland. Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się we wtorek 9 października.

Plac zabaw i siłownia powstały dzięki wspólnemu finansowaniu miasta i firmy ArcelorMittal Poland. W połowie czerwca została podpisana umowa w tej sprawie. Spółka przekazała na ten cel 50 tys. zł. Prawie drugie tyle wyłożył samorząd. Na siłownię składają się cztery urządzenia, w tym jedno potrójne. Umożliwiają one ćwiczenie różnych partii ciała.

W oficjalnym otwarciu strefy aktywności we wtorek 9 października udział wzięli przedstawiciele ArcelorMittal Poland - Tomasz Ślęzak, członek zarządu odpowiedzialny między innymi za relacje z sektorem publicznym i Karolina Muza – Adamiec, szef biura odpowiedzialności biznesu.

To nie pierwsza inwestycja zrealizowana przez miasto wspólnie z koncernem. W 2016 roku, również na zasadzie wspólnego finansowania, powstał system odwodnienia ulicy Jodłowej. - Nasze ciągłe zaangażowanie w modernizację zakładów pokazuje, że poważnie podchodzimy do tematu ochrony środowiska oraz że wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności. Nie zapominamy również o ich potrzebach dotyczących najbliższego im otoczenia – miejscach do rekreacji, odpoczynku i zabawy dla najmłodszych. Cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu w Sławkowie powstała już druga ogólnodostępna strefa aktywności dla rodzin. To kolejny krok do tego, by Sławków stał się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym dla całych rodzin, a dzięki temu projektowi niewątpliwie takim się staje – mówi Tomasz Ślęzak, członek Zarządu ArcelorMittal Poland.

Pierwsza strefa aktywności rodzinnej z plenerową siłownią i placem zabaw dla dzieci powstała wcześniej ze środków miasta w parku i cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W ubiegłym roku, przy wsparciu firmy Adatex, powstał również plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1.

- Miasto realizuje, zgodnie z zapowiedziami, kolejne inwestycje dla mieszkańców. Dzięki pozyskiwaniu środków zewnętrznych, w tym od przedsiębiorstw, możemy zrealizować większy zakres prac. Cieszę się z dotychczasowej współpracy z firmą ArcelorMittal i z tego co już udało nam się wspólnie zrealizować. Dzisiejsze spotkanie było nie tylko okazją do otwarcia nowej strefy aktywności, ale przede wszystkim do rozmowy o kolejnych naszych inwestycjach, w realizacji których może pomóc miastu ArcelorMittal – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Strefa aktywności to nie koniec planów miasta, związanych z otoczeniem Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Właśnie rozpoczęło się postępowanie związane z opracowaniem projektu zagospodarowania przestrzeni pomiędzy szkołą a ulicą 23 Stycznia (powstanie tam strefa rekreacyjna z siłownią typu street workout i nowe miejsca parkingowe) oraz projektu modernizacji obiektów kompleksu sportowego przy szkole. Wymieniona zostanie nawierzchnia boisk, powstanie też trybuna na 150 miejsc.

 

 

foto: Krzysztof Kozieł


foto: RA

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop