Drugie życie budynku na Michałowie

Rafał Adamczyk

Drugie życie budynku na Michałowie

Foto: Rafał Adamczyk
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Trwają prace w budynku dawnego przedszkola na Michałowie. Już wkrótce powstanie tu Centrum Usług Społecznych.

W budynku po rewitalizacji będzie prowadzona działalność kulturalno-oświatowa i edukacyjna dla dzieci oraz młodzieży, a także sportowo-rekreacyjna przez TKKF „Michałek”. Inwestycja realizowana jest dzięki pozyskaniu dofinansowania z Unii Europejskiej, budżetu państwa oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Wszystkie prace powinny zakończyć się do końca grudnia 2020 r.

Zadanie „Utworzenie Centrum Usług Społecznych – adaptacja budynku przy ul. Michałów 6 na potrzeby świadczenia usług społecznych” realizowane w ramach projektu „Rewitalizacja zabytkowego centrum miasta Sławków – ZIT” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie UE i z budżetu państwa: 1,29 mln zł. Dofinansowanie w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w roku 2020 z budżetu Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii: 700 tys. zł. Reszta pochodzi ze środków własnych miasta.

Widok części remontowanego budynku na Michałowie z wysokości

Widok całości remontowanego budynku na Michałowie z wysokości z ułożonymi materiałami budowlanymi

Widok wnętrza budynku, widoczne ściany w stanie surowym po otynkowaniu i ułożone na pryzmie materiały do ocieplenia budynku

Widok od wewnątrz na wymienione okna

Wicok z dołu na schody, w dalszej części widoczna drabina i narzędzia

Widok na jedną ze ścian, na pierwszym planie niska drabina

Widok z zewnątrz na jedną ze ścian z wymienionymi oknami i rusztowaniamifoto: Rafał Adamczyk

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop