Dzieci w metropolii pojadą za darmo

{[description]}

Dzieci w metropolii pojadą za darmo

Władze Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii informują, że od 1 stycznia wchodzi w życie zintegrowany system taryfowo-biletowy. W związku z nim mieszkający na terenie metropolii uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów do ukończenia 16 roku życia, korzystający z usług KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry i MZK Tychy będą mogli podróżować bezpłatnie.

Z darmowych przejazdów będzie można skorzystać na podstawie ulgi zakodowanej na Śląskiej Karcie Usług Publicznych (ŚKUP) lub na podstawie legitymacji szkolnej.

- Z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać więc również uczniowie z terenu naszego miasta w wieku od 7 do 16 lat, podróżujący autobusami linii 634, 49 i 949. Ulga będzie obowiązywać w przejazdach w kierunku Sosnowca, Katowic czy Dąbrowy Górniczej, jak w ruchu po Sławkowie - wyjaśnia burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

KZK GOP na swojej stronie internetowej przypomina, że dzieci do 7. roku życia (do dnia 7. rocznicy urodzin) będą mogły korzystać z komunikacji za darmo na podstawie oświadczenia osoby opiekującej się dzieckiem w czasie podróży. Dzieci i młodzież od 7. do 16. roku życia, mieszkające na terenie gmin wchodzących w skład Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, będą mogły korzystać z komunikacji bezpłatnie zgodnie z poniższymi zasadami: urodzone w okresie od 1 stycznia do 30 września – posiadają uprawnienie do 30 września roku kalendarzowego, w którym uczeń skończył 16. rok życia; urodzone w okresie od 1 października do 31 grudnia – posiadają uprawnienie do 16. rocznicy urodzin. Z uprawnienia będzie można korzystać na podstawie ulgi zakodowanej na karcie ŚKUP lub na podstawie legitymacji szkolnej. Planuje się, iż docelowo uprawnienie będzie musiało być zakodowane na karcie ŚKUP i tylko na tej podstawie będzie można korzystać z przejazdów bezpłatnych. Każda osoba korzystająca z tego uprawnienia będzie miała obowiązek odbijania swojej karty w pojazdach. Uprawnienie będzie mogło być zakodowane w Punkcie Obsługi Klienta lub Punkcie Obsługi Pasażera. Podstawą do zakodowania ulgi będzie ważna legitymacja szkolna. Będzie ono kodowane jednorazowo.

Szczegółowe informacje - KLIKNIJ

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop