Dzień Edukacji Narodowej

W sobotę 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W przededniu tego święta w placówkach oświatowych w Sławkowie odbyły się uroczyste akademie.

W trakcie uroczystości w szkołach i przedszkolu wręczone zostały specjalne nagrody burmistrza i dyrektorów dla wyróżniających się w swojej pracy nauczycieli.

Nagrody burmistrza otrzymały dyrektorki placówek – Edyta Koza, Grażyna Jasica, Agata Sobczyk i Elżbieta Tomczyk.

Po raz pierwszy przyznane zostały nagrody burmistrza nauczycielom, którzy poza szczególnym osiągnięciami w pracy przyczyniali się też do integracji lokalnej społeczności. Otrzymali je: Danuta Szlęzak (Miejskie Przedszkole w Sławkowie) - za nieustające zaangażowanie i kreatywność w wykonywaniu swojej pracy oraz za coroczną organizację sławkowskiej odsłony ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”; Jolanta Kubicka (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Baranowskiego) - za nieustające zaangażowanie i kreatywność w wykonywaniu swojej pracy, której efektem są wyjątkowe pomysły oraz aktywność uczniów, a także za coroczną organizację „Bajkowego Korowodu” oraz za wieloletnie zaangażowanie w prowadzeniu grupy teatralnej „BINAGOG” oraz Marta Rus (Zespół Szkół im. Jana Pawła II) - za nieustające zaangażowanie i kreatywność w wykonywaniu swojej pracy, której efektem jest udział dzieci i młodzieży w przedsięwzięciach artystycznych, a także za założenie i wieloletnie prowadzenie zespołu artystycznego ART.

- Wraz z życzeniami z okazji tego wyjątkowego święta pragnę pogratulować i podziękować wszystkim wyróżnionym, dyrekcjom, nauczycielom i pozostałym pracownikom naszych placówek oświatowych – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. – Przypomnę w tym miejscu dobre informacje z ostatnich dni. Pozyskaliśmy prawie 7 milionów złotych dotacji z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych na dwie bardzo ważne inwestycje oświatowe w naszym mieście. Za prawie 5 milionów złotych będziemy mogli zmodernizować obiekty sportowe przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II oraz rozbudować ogólnodostępną strefę rekreacyjną w tym miejscu. Tym samym przestrzeń ta będzie służyła nie tylko uczniom naszej szkoły, ale także wszystkim mieszkańcom Sławkowa pragnącym aktywnie i sportowo spędzać czas wolny. Ponad 2 miliony złotych zaangażujemy w modernizację dachu Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego wraz z instalacją paneli fotowoltaicznych. Tym samym będziemy mogli jednocześnie poprawić warunki edukacji naszych dzieci, ale także w zdecydowany sposób poprawić efektywność energetyczną budynku i obniżyć koszty energii elektrycznej – dodaje burmistrz.