Dzień patrona

ZS Sławków

Dzień patrona

Foto: ZS Sławków
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Inscenizacja opowieści o Janie Pawle II i kardynale Stefanie Wyszyńskim była jednym z punktów obchodzonego 23 maja w sławkowskim Zespole Szkół „Dnia patrona”.

Przedstawienie „On ma wzrastać”, według scenariusza Teresy Goraj przygotowane zostało pod kierunkiem nauczycieli – Katarzyny Nowak i ks. Sławomira Woźniaka. Inscenizacja była opowieścią o niezwykłej relacji pomiędzy Prymasem Tysiąclecia i kardynałem Karolem Wojtyłą, późniejszym papieżem Janem Pawłem II, o wolności ducha oraz o niezłomności wobec prześladowań i szykan ze strony komunistycznych władz.

Z kolei najmłodsi, pod opieką wychowawczyń – Doroty Kalembki i Małgorzaty Czarneckiej, zaśpiewali pieśni z repertuaru Arki Noego. Muzycznych wrażeń nie zabrakło także w wykonaniu starszych uczniów, którzy pod kierunkiem nauczycielki muzyki Małgorzaty Kostki wykonali kilka pieśni. Na zakończenie artyści wspólnie z gośćmi zaśpiewali „Barkę”. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa dzieł poświęconych Janowi Pawłowi II, przygotowana przez Jolantę Szram.

Jan Paweł II patronuje Zespołowi Szkół w Sławkowie od kwietnia 2006 roku.

  

 

 

 

 
foto: ZS w Sławkowie

Więcej zdjęć na stronie internetowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie - KLIKNIJ

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop