Dzień ziemi po sławkowsku

UM Sławków

Dzień ziemi po sławkowsku

Foto: UM Sławków
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Ponad tysiąc sadzonek drzew i krzewów trafiło w ubiegłą sobotę do mieszkańców Sławkowa. Zorganizowany już po raz czwarty Sławkowski Dzień Ziemi, mimo niesprzyjającej pogody, zgromadził na rynku wiele osób, którym nieobojętny jest los środowiska naturalnego.

Kilkadziesiąt mieszanek łąk kwietnych, domki dla owadów, sadzonki kwiatów i bylin, rozdanych podczas dnia ziemi trafi niebawem do ogródków mieszkańców. W efekcie trwającej od wczesnego poranka akcji udało się zgromadzić kilkadziesiąt sztuk niesprawnego sprzętu elektrycznego, kilka tysięcy zużytych baterii, wiele kilogramów plastiku i makulatury i aż trzy samochody plastikowych zakrętek, zebranych przez sławkowian.

Tradycyjnie dzień ziemi miał szczególny wydźwięk edukacyjny. Na płycie rynku pojawiło się kilkanaście stoisk partnerów Sławkowa z województwa śląskiego i małopolskiego, instytucji i organizacji, które działają na rzecz ochrony środowiska i bezpieczeństwa.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego i Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. W ekologicznym pokazie mody wystąpili najmłodsi mieszkańcy, na co dzień uczęszczający do Miejskiego Przedszkola.

Można było skosztować też specjalnie na tę okazję przygotowanych ciast i innych wypieków, przygotowanych oczywiście tylko z ekologicznych składników.


wykonanie: Rafał Adamczyk

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop