Dzienny Dom Senior Wigor

Dzienny Dom Senior Wigor

Miejskie ośrodkiMiejskie ośrodki
{[img_desc]}

W budynku przy ul. Kościelnej 11 na mieszkańców Sławkowa powyżej 60. roku życia czekają komfortowo wyposażone pomieszczenia i bogaty program zajęć aktywizujących.

Do dyspozycji seniorów jest między innymi gabinet do rehabilitacji ruchowej, kuchnia, miejsca do odpoczynku, indywidualnej terapii, sala konferencyjna i ogród. Seniorzy będą mogli spędzać tu od poniedziałku do piątku osiem godzin dziennie, korzystając z zajęć edukacyjnych, kulturalnych i ruchowych. W planach jest też stworzenie międzypokoleniowego wolontariatu. Każdy z seniorów otrzymuje posiłek, a czas wolny pomiędzy zajęciami spędzić można w pomieszczeniu klubowym z biblioteczką, telewizorem i komputerami z dostępem do internetu. Powstanie dziennego domu pobytu to efekt pozyskania przez samorząd w ramach programu "Senior - Wigor" z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej prawie 64 tys. zł.

Projekt Dziennego Domu "Senior-Wigor" to efekt wspólnych działań Urzędu Miasta i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sławkowie. Decyzję o skierowaniu do placówki i ustaleniu wysokości odpłatności podejmuje kierownik MOPS. Szczegółowych informacji udziela kierownik Dziennego Domu "Senior-Wigor" Paweł Szreter.

WNIOSEK O PRZYJĘCIE - POBIERZ

Lokalizacja GPS:
50.29859436203866,
19.391339590212965

Adres: 41-260 Sławków, ul. Kościelna 11, 30-363 Kraków

Kierownik: Paweł Szreter

Telefon: 692 784 539

E-mail: ddsw@ddsw.slawkow.pl

Strona www: Facebook