E-Urząd - usługi dostępne przez internet

{[description]}

E-Urząd - usługi dostępne przez internet

Urząd miasta w Sławkowie uruchomił nową platformę do obsługi mieszkańców. Nie wychodząc z domu, przy użyciu komputera lub telefonu z dostępem do internetu mieszkaniec może sprawdzić stan swoich zobowiązań, złożyć deklarację, stan złożonych pism czy zgłosić problem dotyczący miasta.

Projekt „Zwiększenie dostępu do cyfrowych usług publicznych administracji samorządowej Miasta Sławkowa” został w 84% sfinansowany ze środków unijnych. Ponad 67 tys. zł wyniosło dofinansowanie z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Całkowita wartość projektu to 1,5 mln zł. Grupą docelową są mieszkańcy, przedsiębiorcy i osoby czasowo przebywające na terenie miasta.

- E-urząd to urząd dostępny drogą elektroniczną, w którym można załatwić sprawy niezależnie od pory dnia i miejsca pobytu. Wymiernym efektem projektu powinno być szybsze i wygodniejsze załatwienie spraw urzędowych - podkreśla burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

W „E-urzędzie” obsługa interesantów odbywa się na bieżąco. W bezpieczny sposób można uzyskać niezbędne informacje, złożyć wniosek, zapłacić, czy monitorować sprawę rozpatrywaną przez urząd. Dodatkową opcją jest moduł, za pośrednictwem którego napisać można pismo do urzędu miasta.

Aby móc skorzystać z usług, oferowanych przez portal, najlepiej w sekretariacie urzędu złożyć wniosek o założenie konta na platformie.

Aby pobrać wniosek - KLIKNIJ

- Rozwiązanie umożliwia łatwy i szybki dostęp do usług z zakresu administracji, stanowiąc istotne udogodnienie dla mieszkańców. Aby wdrożyć system trzeba było wykonać wiele pracy, wykonanej zarówno przez sam urząd, jak i krakowski zespół naszej firmy. Wymieniliśmy i wprowadziliśmy wiele nowych aplikacji, na których pracuje platforma. Wszystko to stanowiło spore wyzwanie organizacyjne głównie dla komórki zajmującej się finansami miasta. Koniecznie podkreślić trzeba doskonałą współpracę w tym zakresie - mówi Janusz Szymura, prezes Grupy Rekord.

Bezpośredni link do portalu – KLIKNIJ

Jednocześnie uruchomiony został System Informacji Przestrzennej. Portal udostępnia szeroki zakres informacji przestrzennych i opisowych, przeznaczonych dla mieszkańców, turystów oraz przedsiębiorców. Na interaktywnych mapach można między innymi znaleźć lokalizację aptek, szkół i urzędów. Można również wyświetlić granice działek, budynków czy też poszukać obiektów turystycznych.

Bezpośredni link do portalu – KLIKNIJ 

Szczegółowe informacje można uzyskać w obszernym folderze informacyjnym dostępnym już w wersji elektronicznej, a wkrótce również w wersji drukowanej.

Folder informacyjny - POBIERZ

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop