EkoBrygada pomoże poznawać uroki Sławkowa

{[description]}

EkoBrygada pomoże poznawać uroki Sławkowa

Dwanaście rysunkowych postaci zwierząt i roślin – mieszkańców Doliny Białej Przemszy w Sławkowie – promować będzie zrealizowany przez miasto projekt utworzenia Centrum Edukacji Ekologicznej i Kulturowej oraz Parku Doliny Białej Przemszy.

Każda z postaci ma swój charakter i usposobienie. Wspólnie przeżywać będą rozmaite przygody. Wszystko po to, by zachęcać do odwiedzenia Sławkowa i poznania przygotowanych w ramach projektu atrakcji, a także uczyć najmłodszych, jak dbać o przyrodę.

Dwanaście postaci reprezentujących typowe dla doliny Białej Przemszy w Sławkowie gatunki zwierząt i roślin prezentowanych będzie po kolei, codziennie, na stronie internetowej Doliny Białej Przemszy, stworzonej specjalnie na potrzeby promocji projektu na portalu społecznościowym Facebook - KLIKNIJ.

Wkrótce dostępna będzie także specjalna kolorowanka dla dzieci, dzięki której będą one mogły poznać sympatycznych mieszkańców Doliny Białej Przemszy w Sławkowie.

Pierwszą z zaprezentowanych dwunastu postaci EkoBrygady jest Bóbr Sławek – na pokaz odważny, ale tak naprawdę płochliwy i nieco zakręcony. W drużynie będzie postacią wesołą, ciekawską i dobrym kompanem do zabawy.

- Bohaterów EkoBrygady wymyśliliśmy i zaprojektowaliśmy specjalnie z myślą o najmłodszych, ale mam nadzieję, że zyskają także sympatię dorosłych – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk – Obecnie jesteśmy w końcowej fazie realizacji projektu, a ostatnim akcentem prac ma być montaż plenerowych urządzeń rekreacyjnych dla mieszkańców i turystów w każdym wieku. Sam Park Doliny Białej Przemszy chcemy udostępnić do końca czerwca.

Utworzenie Centrum Edukacji Ekologicznej i Kulturowej w Rynku oraz Parku Doliny Białej Przemszy to kolejny etap budowy strefy aktywności, tworzonej przez urząd miasta konsekwentnie od 2015 roku od Rynku do rzecznej doliny.

W samej dolinie, dzięki pozyskaniu przez urząd dofinansowania unijnego wykonane zostały nowe ścieżki i kładki spacerowe nad kanałem Walcowni. W pobliżu rzeki, niedaleko Miejskiego Ośrodka Kultury powstaje zupełnie nowa strefa parkowa ze ścieżkami, stanowiskami edukacji przyrodniczej oraz miejscami odpoczynku. Nad samą Białą Przemszą zlokalizowana będzie plaża z boiskiem do siatkówki plażowej i plenerowymi atrakcjami dla dzieci i młodzieży. Z kolei przy Rynku na finiszu są już prace związane z utworzeniem Centrum Edukacji Ekologicznej i Kulturowej, wyposażonej w nowoczesne pracownie multimedialne, dzięki którym poznawać będzie można uroki sławkowskiej przyrody.

Grafika przedstawia 12 rysunkowych, stylizowanych postaci zwierząt i roślin na tle drzew i rzeki. U góry widoczne logo - drzewko z napisem Ekobrygada

Zdjęcie przestawia rysunkową posać bobra z aparatem do nurkowania. Z tyłu widoczne drzewa, trawa i rzeka. Na dole logo - napis pod drzewem

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop