„Europejska pieśń o kopalni” online

{[description]}

„Europejska pieśń o kopalni” online

W połowie kwietnia 2010 roku we francuskim Messeix odbyła się premiera musicalu "La formidable histoire du cochon sans histoire". To wyjątkowe, francusko-polskie przedstawienie muzyczno - taneczne było przygotowywane w latach 2009-2010 w ramach współpracy pomiędzy młodzieżą z Messeix i Sławkowa. Z okazji dziesiątej rocznicy premiery spektakl można zobaczyć od kilku dni online.

W przedsięwzięciu brało udział dziewięćdziesięciu młodych artystów - muzyków, tancerzy, aktorów i śpiewaków, w tym prawie czterdziestu młodych mieszkańców Sławkowa.

Spektakl "La formidable histoire du cochon sans histoire" w 2010 roku we Francji prezentowany był trzykrotnie, w Polsce – dwa razy pod tytułem "Europejska pieśń o kopalni" w Sławkowie i Będzinie w Teatrze Dzieci Zagłębia.

Porusza ono w fantastycznym i współczesnym ujęciu pracy w górnictwie, migracji i różnorodności kulturowej Polski oraz Francji.

Scenariusz powstał na kanwie bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” i porusza między innymi różnice kulturowe francusko-polskie i trudności integracyjne robotników, którzy emigrowali do Francji.

Emisja internetowa to kolejna odsłona akcji #teatrnaekranie i #sztukanaekranie, w ramach której można było obejrzeć już musical i przedstawienia dla dzieci przygotowane przez pracowników Miejskiego Przedszkola.

Muzyka: orkiestra utworzona z francuskiej młodzieży.
Śpiew: chór mieszany polsko - francuski.
Gra aktorska: młodzież francuska.
Taniec: młodzież polska.

Przedstawienie obejrzeć można tutaj:

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop