Festyn rodzinny na Michałowie

Rodzinnym festynem powitali w piątek 24 czerwca początek wakacji mieszkańcy Sławkowa i uczestnicy zajęć w Centrum Usług Społecznych na Michałowie.

- Festyn Rodzinny zorganizowany przy Centrum Usług Społecznych na Michałowie to był bardzo udany początek wakacji. Dziękuję wszystkim organizatorom i partnerom. Dzięki naszej inwestycji stworzyliśmy w tym miejscu bardzo dobrą przestrzeń na kameralne wydarzenia dla mieszkańców i z pewnością będziemy częściej ją wykorzystywać do takich celów - mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

W Centrum Usług Społecznych „Michałów” od kwietnia 2021 roku działa świetlica dla dzieci Świetlica "Michałek" i Dziecięco-Młodzieżowy Klub „Podwórkowy Michałek”. Swoją działalność prowadzi tu także Tkkf Sławków w formie siłowni, sekcji fitness i sekcji tenisa stołowego. Obok budynku znajduje się ogólnodostępna zewnętrzna siłownia plenerowa, plac zabaw oraz boisko.

Rewitalizacja nieużytkowanego budynku dawnego przedszkola na Michałowie, która kosztowała 2,53 mln złotych była możliwa dzięki pozyskanym przez samorząd dotacjom ze środków unijnych, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz budżetu państwa.

foto: Rafał Adamczyk