pochmurno z przejaśnieniami

-0.18 °C, pochmurno z przejaśnieniami

Harmonogram wywozu odpadów na kwiecień

{[description]}

Harmonogram wywozu odpadów na kwiecień

Od 1 kwietnia w życie wchodzą nowe przepisy dotyczące odbioru i zagospodarowania odpadów z terenu Sławkowa. Najważniejsze ze zmian to wyłączenie nieruchomości niezamieszkałych z systemu gminnego, a także wprowadzenie obowiązku selektywnej zbiórki odpadów. Przejście na indywidualny system odbioru, ze względu na sytuację epidemiologiczną przesunięte zostało w Sławkowie na maj.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną planowana wśród mieszkańców zabudowy jednorodzinnej dystrubucja pojemników na odpady będzie zrealizowana w późniejszym terminie. Dostawa pojemników wiązałaby się z koniecznością wizyty w prawie dwóch tysiącach domów przedstawicieli firmy odbierającej odpady celem przekazania pojemnika. W trosce o zdrowie mieszkańców Sławkowa w  kwietniu będzie jeszcze możliwość pozbywania się odpadów do znajdujących się na terenie miasta zbiorczych stanowisk kontenerowychh.

Poniżej prezentujemy harmonogram odbioru odpadów segregowanych z zabudowy jednorodzinnej. W zabudowie wielorodzinnej i w obrębie stanowisk kontenerowych odbiór odpadów będzie realizowany w oparciu o dotychczasowy harmonogram. Jednocześnie informujemy, że od 1 kwietnia GPZON przy ulicy Hallera zostaje przekształcony w GPSZOK – Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Godziny otwarcia GPSZOK zostają dostosowane do potrzeb mieszkańców i znacznie wydłużone, dzięki czemu każdy będzie mógł pozbyć się odpadów problemowych we właściwy sposób - wskazany w regulaminie utrzymania i czystości na terenie Gminy Sławków.

GPSZOK będzie czynny w następujących dniach i godzinach:

  • wtorek 12:00 – 19:00
  • środa 08:00 – 14:00
  • czwartek 12:00 – 19:00
  • piątek 08:00 – 14:00
  • sobota 08:00 – 14:00

W przypadku, gdyby w związku z sytuacją epidemiologiczną z przyczyn niezależnych od miasta doszło do konieczności wstrzymania lub ograniczenia usług w zakresie odbioru odpadów będziemy niezwłocznie i szczegółowo Państwa informować. Jednocześnie liczymy na Państwa wyrozumiałość i współpracę, w szczególności w zakresie sposobu postępowania z odpadami. Mieszkańców zabudowy jednorodzinnej informuje się, że nie wolno już wyrzucać odpadów wielkogabarytowych pod stanowiska kontenerowe. Odbiór gabarytów będzie się odbywał bezpośrednio spod posesji, a o terminach zbiórek mieszkańcy Sławkowa będą informowani z odpowiednim wyprzedzeniem.

Harmonogram w wersji pdf

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-