Hawajskie rytmy w Sławkowie!

materiały prasowe

Hawajskie rytmy w Sławkowie!

Foto: materiały prasowe
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Wielkimi krokami zbliża się W imprezie udział zapowiedzieli już artyści z Wielkiej Brytanii i Portugalii. Podobne wydarzenia odbywają się między innymi w Australii, Finlandii i Stanach Zjednoczonych.

Tego w Sławkowie jeszcze nie było! Już 18 lutego na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpi brytyjska grupa D`Ukes, portugalska wokalistka i multiinstrumentalistka Rita Braga i poznański duet Burzol i Kelen, który zagra – oczywiście na ukulele – najlepsze piosenki z kreskówek. W ramach „otwartego mikrofonu” swoje talenty zaprezentuje też wiele muzycznych perełek z kraju i zagranicy. Impreza znalazła się bowiem w kalendarium festiwali ukulele międzynarodowego portalu „Got A Ukulele”, obok podobnych tego typu wydarzeń na całym świecie.

Ale to nie wszystko. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w bezpłatnych warsztatach. Poza nauką gry na ukulele i kazoo, będzie można rozpocząć swoją przygodę z tańcem hula i językiem hawajskim.

Dlaczego Sławków? - Mała, hawajska gitarka, bo tak często określa się w pierwszej chwili ukulele, zagościła w Sławkowie już kilka miesięcy temu, za sprawą prowadzonych w Miejskim Ośrodku Kultury warsztatów. Nie dorównamy zapewne znakomitemu zespołowi mandolinistów, który istniał w Sławkowie przez wiele lat, mamy jednak nadzieję, że mimo dość niepozornych rozmiarów tego instrumentu, uda się nam wspólnie stworzyć coś wielkiego – podkreśla Monika Szlęzak z Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie.

Organizatorem imprezy jest MOK w Sławkowie oraz Polish Ukulele, grupa skupiająca pasjonatów gry na tym egzotycznym instrumencie.

Więcej o festiwalu - kliknij TUTAJ.

 foto: materiały prasowe 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop