Informacja Centrum Komunikacji i Mediacji Dialog

{[description]}

Informacja Centrum Komunikacji i Mediacji Dialog

Centrum Komunikacji i Mediacji „Dialog” dla mieszkańców powiatu będzińskiego i Dąbrowy Górniczej przygotowało nowy projekt. „Klub Mamy, Taty i Malucha” swoją działalność prowadzić będzie od września do grudnia 2016 r.

Dla realizacji działań organizacja pozyskała partnerów – Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie.

Do udziału w projekcie „Dialog” zaprasza rodziców i opiekunów dzieci do 7 lat, którzy chcą wiedzieć, jak dobrze i mądrze wychowywać swoje dzieci oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach związanych z rodzicielstwem. Projekt ma charakter edukacyjno-rozwojowy i przewiduje prelekcje (psychologa, pedagoga, prawnika) warsztaty psychologiczne i porady indywidualne. Zajęcia grupowe (prelekcje i warsztaty) odbywać się będą w siedzibie partnerów tj. w Domu Kultury w Dąbrowie Górniczej - Ząbkowicach ul. Chemiczna 2 oraz Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie przy ul. Piłsudskiego 39.

Na indywidualne spotkania z prawnikiem, psychologiem i mediatorem „Dialog” zaprasza do siedziby Centrum Komunikacji i Mediacji przy ul. Sienkiewicza 6A/6 w Dąbrowie Górniczej. Zapisy na konsultacje przyjmowane są pod numerem telefonu 881-710-959.

Pierwszą prelekcję pt. „Rodzice na szlaku - nie ma wychowania tam, gdzie nie ma oznakowanych szlaków, po których można się bezpiecznie poruszać – porozmawiajmy o stawianiu granic dzieciom” poprowadzi psycholog, coach, mediator Aleksandra Skwara.

Mieszkańców powiatu będzińskiego "dialog" zaprasza do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie 14 września 2016 o godz. 17.30 , natomiast mieszkańców Dąbrowy Górniczej 28 września 2016 r. o godz. 17.30 do Domu Kultury w Dąbrowie Górniczej – Ząbkowicach.

Zapisy na zajęcia przyjmowane będą od września pod numerami telefonów :

Dom Kultury w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach: 32 733 87 90,

MiPBP w Będzinie: 32 267 41 65 oraz u koordynatora projektu: 881-710-959.

Szczegółowy harmonogram działań będzie dostępny na stronach internetowych :www.ckimdialog.eu, www.palac.art.pl, www.biblioteka.bedzin.pl

Udział w projekcie jest bezpłatny, jest on bowiem finansowany przy udziale środków województwa śląskiego.

Monika Górska
koordynator projektu

Centrum Komunikacji i Mediacji „Dialog” równolegle prowadzi projekt „Zagłębiowskie Centrum Mediacji” – bezpłatne konsultacje mediatorów w Sądach Rejonowych w Będzinie i Dąbrowie Górniczej w poniedziałki w godz. 16.00-18.00. Projekt jest współfinansowany w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop