Informacja dotycząca rozlewni gazu płynnego

pixabay.com

Informacja dotycząca rozlewni gazu płynnego

Foto: pixabay.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Na podstawie art. 261 ust. 5 z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo ochrony środowiska przekazana zostaje do wiadomości publicznej informacja dla społeczeństwa dotycząca środków bezpieczeństwa oraz sposobu postępowania w przypadku wystąpienia awarii przemysłowej na terenie Rozlewni Gazu Płynnego Amerigas Polska sp. z o.o. w Sławkowie.

Firma AmeriGas Polska potwierdza, że Rozlewnia Gazu Płynnego w Sławkowie podlega przepisom w zakresie przeciwdziałania awariom przemysłowym zgodnie z Ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. 2001 Nr 62 poz. 627). Zgodnie z wymaganiami ustawy Rozlewnia Gazu Płynnego w Sławkowie dokonała zgłoszenia zakładu, o którym mowa w art. 250 ust. 1 Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Prowadzący zakład opracował i przekazał do KW PSP i WIOŚ zaktualizowaną dokumentację dot. rozlewni: Program Zapobiegania Poważnym Awariom Przemysłowym, Raport o Bezpieczeństwie oraz Wewnętrzny Plan Operacyjno-Ratowniczy. Dokumentacja w drodze decyzji została zatwierdzona w dniu 25 stycznia 2017 roku.

Informacja dla społeczeństwa - KLIKNIJ (pdf)

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop