Jarmark Jakubowy

Ostatnia sobota wakacji upłynęła w Sławkowie pod znakiem kolejnej już edycji Jarmarku Jakubowego. Nie zabrakło koncertów, kramów z rękodziełem, stoisk gastronomicznych i wielu atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników.

Na plenerowej scenie wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Sławków i młodzi wokaliści. W ostatniej części imprezy mieszkańcy i goście mogli obejrzeć występ Kabaretu „Ciach” i usłyszeć największe przeboje zespołu Maanam.

Organizatorem Jarmarku Jakubowego był Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie. Wydarzenie patronatem objął burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Wydarzenie w Sławkowie odbywa się już po raz ósmy i swoją nazwą nawiązuje do idei jednego z najstarszych i najsłynniejszych szlaków pielgrzymkowych Starego Kontynentu, zwanego Drogą św. Jakuba. Jego trasa wiedzie z Kijowa do Santiago de Compostela w północnej Hiszpanii. Odnogi szlaku biegną przez miejsca o fascynującej historii i niezwykłych walorach turystycznych.

- Szlak prowadzi także przez Sławków, gdzie jakiś czas temu oznaczyliśmy jego symbolem – muszlą św. Jakuba – kilka obiektów. Można ją znaleźć na murze okalającym kościół parafialny, na budynku Centrum Edukacji Ekologicznej i Kulturowej, przy kościółku św. Jakuba, a także na zewnętrznej ścianie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego – przypomina burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.


Organizator wydarzenia – Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie składa podziękowania sponsorom za wsparcie tegorocznej edycji Jarmarku Jakubowego.

Sponsorem głównym Jarmarku Jakubowego 2023 był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce, jest właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Spółka zapewnia bezpieczeństwo energetyczne Polski, przyczyniając się do rozwoju europejskiego rynku gazu. Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

Sponsorami wydarzenia były: Euroterminal Sławków, Terminale Przeładunkowe Sławków-Medyka Sp z.o.o., Le Gall Polska, PPHU Marlesz Sp. z o.o.