Jesienne prace przy miejskiej zieleni

Maksym Pięta

Jesienne prace przy miejskiej zieleni

Foto: Maksym Pięta
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Od kilku dni Zespół Zieleni i Utrzymania Czystości prowadzi prace związane z pielęgnacją i przygotowaniem do zimy terenów zielonych w mieście.

Podobnie jak w poprzednich latach rozpoczęły się także prace związane z utrzymaniem ciągów pieszych – czyszczone i odchwaszczane są chodniki, za utrzymanie których odpowiada miasto. Niestety podobną troską nie wykazują się inni zarządcy dróg w Sławkowie. - Pomimo kilku miesięcy oczekiwań nikt z Powiatowego Zarządu Dróg w Będzinie nie zainteresował się wyglądem chodników w ciągu ulicy Wrocławskiej czy Fabrycznej, które praktycznie całkowicie zarosły – informuje Maksym Pięta, pełnomocnik burmistrza ds. ochrony środowiska.

W związku z tym prace porządkowe na części chodników będących częścią dróg powiatowych wykonał właśnie miejski zespół. W ramach tych prac usunięta została zbędna roślinność i darń, powierzchnie chodników zostały oczyszczone, krawężniki odsłonięte, a pobocza – wykoszone. Wkrótce ruszą prace przy zieleni w okolicy kładek na Walcowni. Niezależnie od tego służby miejskie prowadzą bieżące prace w parku, przy ruinach zamku i w Parku Doliny Białej Przemszy.

Zdjecie przedstawia ciąg pieszy zarośnięty trawą i chwastami.

Na zdjęciu widoczny chodnik po przeprowadzonych pracach

Zdjecie przedstawia prace przy ścieżce betonowej prowadzącej do kapliczki
foto: Maksym Pięta

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop