Jubileuszowy Ekorajd Biała Przemsza - Sztoła

{[description]}

Jubileuszowy Ekorajd Biała Przemsza - Sztoła

Ponad 150 uczestników przemierzyło w sobotę 11 czerwca cztery, zróżnicowane trasy w jubileuszowym, XXV Ekorajdzie Biała Przemsza – Sztoła. Najdłuższą, bo pięćdziesięciokilometrową trasę mieli do pokonania rowerzyści, którzy przemierzyli odcinek Sławków – Bukowno – Podlesie – Jaworzno – Ryszka – Burki – Niwa. Pozostałe grupy wyruszyły spod budynku TMS w Sławkowie punktualnie o godzinie 9. Wśród uczestników była również, jak co roku, grupa młodzieży z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II i Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego. Swoich sił próbowali również turyści indywidualni, a także grupa z koła PTTK w Kluczach. Z Bukowna, czerwonym szlakiem wyruszyła z kolei grupa Towarzystwa Miłośników Maczek „Granica”.

Na mecie rajdu, którym było tradycyjnie już Szkolne Schronisko Młodzieżowe na Niwie, na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Turyści, poza posiłkiem mogli skorzystać też z wielu propozycji spędzenia wolnego czasu. Na najmłodszych czekały gry, zabawy i konkursy z nagrodami.

- W konkurencjach sprawnościowych najlepsza okazała się Natalia Lorek. W konkursie piosenki wyróżniono Karolinę Szwerniak i Angelikę Kaziród. W zabawie w rysowanie na płytach wyróżniono Kewina Pozorskiego i Martynę Adamczyk. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki – mówi komandor rajdu Włodzimierz Kubiczek.

Organizacja Ekorajdu przypadła do gustu również przedstawicielom PTTK w Dąbrowie Górniczej, pod które od ubiegłego roku organizacyjnie podlega oddział w Sławkowie. - W Ekorajdzie mam okazję uczestniczyć po więc po raz pierwszy uczestniczyć w tej imprezie i niezwykle mi się ona spodobała. To doskonały sposób na propagowanie turystyki. Trasy są bardzo urozmaicone, a najważniejsze jest to, że rajd jest imprezą wielopokoleniową, rodzinną. Impreza ma bardzo otwartą formułę i to jest niezwykle ważne – komentuje Zenobia Przybyła, prezes oddziału PTTK w Dąbrowie Górniczej.

Dyplomy z podziękowaniami za wsparcie w organizacji Ekorajdu otrzymali: burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk, starosta będziński Arkadiusz Watoła (objęli oni również rajd honorowym patronatem), Kancelaria Adwokacka Ilony Cebo – Kubiczek z Dąbrowy Górniczej, FH AGMAR Marcin Flak ze Sławkowa, Alma Projekt ze Sławkowa, Firma GRAWIS II Ewy Bierońskiej, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie, wójt Bukowna, firma Plastfirm Anny Łuckoś ze Sławkowa, Wspólnota Leśna ze Sławkowa Niwy, Jakub i Krzysztof Szumera.Organizatorem Ekorajdu był jak co roku Związek Stowarzyszeń Zielony Ring Przemszy i skupione w nim organizacje. – Szczególne słowa uznania i podziękowania składamy również na ręce Grażyny Proszczek, dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Sławkowie za stworzenie miłej i rodzinnej atmosfery. Serdecznie dziękuję wszystkim, dzięki którym impreza ta mogła dojść do skutku. Zapraszam jednocześnie już dziś na kolejną już edycję Rajdu Patriotycznego Sławkowska Syberiada, który odbędzie się w styczniu 2017 roku – mówi Włodzimierz Kubiczek.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop