Kardynał Dziwisz poświęcił freski

Tadeusz Stychno

Kardynał Dziwisz poświęcił freski

Foto: Tadeusz Stychno
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Osobisty sekretarz papieża Jana Pawła II i metropolita krakowski, a obecnie arcybiskup senior archidiecezji krakowskiej kardynał Stanisław Dziwisz poświęcił w sobotę 28 października odnowione freski na elewacji budynku przy Kościelnej 11 w Sławkowie. Wcześniej, wspólnie z ordynariuszem sosnowieckim Grzegorzem Kaszakiem odprawił uroczystą mszę św. w parafialnym kościele.

Msza była podziękowaniem Bogu za udzielone łaski i parafianom za materialne i duchowe wsparcie prac remontowych, przeprowadzonych w świątyni. – Ilekroć będę w pobliżu przejeżdżał, będę spoglądać w tę stronę, a może nawet i zaglądać do tego klejnotu – mówił o kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego kardynał Dziwisz. – To wielki przywilej dla mnie, że mogę być tutaj dzisiaj i sprawować wspólnie z księdzem biskupem tę Eucharystię. Po zakończeniu mszy, wierni przeszli pod budynek przy ulicy Kościelnej 11, gdzie nastąpiło poświęcenie odnowionych fresków.

Postacie św. Stanisława i bł. Świętosława zniknęły z frontowej elewacji najprawdopodobniej w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Na projekt i wykonanie fresków miasto przeznaczyło nieco ponad 20 tys. zł. Reszta środków – prawie 3 tys. zł to efekt zbiórki, zorganizowanej przez parafię wśród mieszkańców Sławkowa.


foto: Janusz Mróz

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop