Kary dla kierowców tirów

{[description]}

Kary dla kierowców tirów

Mandaty i wnioski do sądu – to dotychczasowe efekty prowadzonej przez Straż Miejską w Sławkowie kontroli tirów poruszających się powiatowym ciągiem ulic Wrocławska–Kołdaczka–Hrubieszowska-Niwa.

Kontrole prowadzone są w związku z obowiązującym na terenie miasta czasowym zakazem poruszania się tymi ulicami samochodów ciężarowych o masie całkowitej przekraczającej siedem ton.

W ciągu dwóch pierwszych tygodni sierpnia z trzynastu kierujących, którzy nie zastosowali się do obowiązujących ograniczeń, mandatami ukarano dziesięciu. W trzech sprawach skierowane zostały wnioski do sądu.

Przypomnijmy. Do 1 października obowiązuje zakaz ruchu tirów w ciągu powiatowych ulic Wrocławska – Kołdaczka – Hrubieszowska – Niwa – Groniec. Tym samym samochody ciężarowe o rzeczywistej masie całkowitej ponad 7 t, które przez ostatnie dwa miesiące poruszały się ulicami Sławkowa, jeździć będą ulicą Strzemieszycką w Dąbrowie Górniczej. To efekt porozumienia, zawartego pomiędzy powiatem będzińskim, Sławkowem i Dąbrową Górniczą. Zakłada ono naprzemienne zamykanie przez powiat będziński i Dąbrowę Górniczą dróg dojazdowych do terminali przeładunkowych, zlokalizowanych w Sławkowie.

 Kontrola samochodu ciężarowego

 Samochód Straży Miejskiej

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop