Kolejne inwestycje w przychodni

Krzysztof Kozieł

Kolejne inwestycje w przychodni

Foto: Krzysztof Kozieł
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Wart prawie 7 tys. zł, sterowany elektronicznie fotel ginekologiczny znalazł się właśnie na wyposażeniu SPZOZ w Sławkowie. W najlepsze trwa również remont pomieszczeń przychodni. Zgodnie z zapowiedziami, bardziej przyjazne dla pacjentów będzie między innymi stanowisko rejestracji.

Fotel ginekologiczny wyposażony jest w trzyczęściowe, regulowane siedzisko, oparcie pod plecy z miękkim podgłówkiem rozkładane do pozycji leżącej i odczepiany podnóżek. Wszystko to sterowane pilotem. – Dodatkowo nasz fotel, dla wygody pacjentek, doposażony został w podparcia boczne dla rąk i w regulowany uchwyt na podkłady higieniczne. Dodatkowym atutem jest lampa LED, zamontowana na elastycznym wysięgniku. Fotel został zakupiony ze środków przekazanych przez urząd miasta. Do gabinetu ginekologicznego zakupiliśmy również kolposkop. Urządzenie pozwala wykrywać nieprawidłowości w obrębie szyjki macicy, w tym bardzo wczesne postacie raka. Od teraz nie będziemy już musieli wysyłać naszych pacjentek na tego typu badania do innych placówek – mówi dyrektor SPZOZ w Sławkowie Aleksandra Mura.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w drugiej połowie czerwca zakończyć powinien się również remont pomieszczeń sławkowskiej przychodni. Malowane są gabinety, na korytarzach kładzione są zmywalne tynki żywiczne. Ze stanowiska rejestracyjnego zniknie szklana szyba. Zgodnie z zapowiedziami, ma być ono bardziej przyjazne dla pacjentów, a jednocześnie zapewniać lepszą ochronę dokumentacji i danych medycznych. Zakończony jest już remont kartoteki poradni specjalistycznych. Porządkowe prace trwają również w archiwum przychodni.

 
 Na zdjęciu po lewej stronie fotel używany w SPZOZ dotychczas, po prawej - nowe urządzenie (fot. K. Kozieł)  

 


 fot. K. Kozieł 

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop